U SKLOPU ISTRAGE O VATIKANSKOJ BANCI UHIĆEN BISKUPOsumnjičen za pronevjeru i korupciju

Jutarnji.hr

ŠOK U ITALIJI

ZBOG PRANJA NOVCA U VATIKANSKOJ BANCI UHIĆEN BISKUP U sklopu istrage blokirani deseci milijuna eura

Autor:  Hina

Više desetaka milijuna eura blokirano je u sklopu istrage koja je, između ostalog, dovela do smjene uprave Zavoda za religijska djela.

RIM – Jedan biskup, jedan pripadnik talijanskih tajnih službi i jedan financijski posrednik uhićeni su u petak u sklopu istrage talijanskog pravosuđa o Zavodu za religijska djela, vatikanskoj banci, objavili su mediji.

Dnevnik Corriere della Sera na svojoj je internetskoj stranici objavio da je uhićeni crkveni dostojanstvenik msgr. Nunzio Scarano, biskup Salerna, na jugu Italije. Televizija Sky TG-24 kaže da su te tri osobe osumnjičene za pronevjeru i korupciju.

Uhićenje triju muškaraca izvršeno je u okviru opsežne istrage koju je pokrenulo talijansko pravosuđe u rujnu 2010., usmjerene na predsjednika Zavoda Ettorea Gottija Tedeschija i tadašnjeg glavnog direktora Paola Ciprianija zbog kršenja zakonskih propisa protiv pranja novca.

Više desetaka milijuna eura blokirano je u sklopu te istrage koja je, između ostalog, dovela do smjene uprave Zavoda.

http://www.jutarnji.hr/u-sklopu-istrage-o-vatikanskoj-banci-uhicen-biskup-osumnjicen-za-pronevjeru-i-korupciju/1111331

 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s