Egzorcist koji tvrdi da je protjerao 160.000 demona: “Papa je izveo pravi egzorcizam!”

Index.hr

Piše: J.C.
subota, 1.6.2013. 18:30

Egzorcist koji tvrdi da je protjerao 160.000 demona: "Papa je izveo pravi egzorcizam!"

Screenshot: YouTube

GABRIELE AMORTH, glavni egzorcist katoličke crkve, tražit će od pape Franje da dopusti svim svećenicima izvođenje rituala egzorcizma. Amorth, koji tvrdi da je osobno protjerao natrag u pakao 160.000 demona, kaže da je potražnja za egzorcistima među katolicima u porastu.

“Tražit ću od pape da svim svećenicima odobri izvođenje egzorcizma i da se pobrine da su svi svećenici još od sjemeništa propisno poučeni ritualu egzorcizma. Za egzorcistima je ogromna potražnja”, kaže Amorth, predsjednik Međunarodne udruge egzorcista, za Sunday Times.

“Papa je izveo pravi egzorcizam”

Amortha je na ovakav istup, kako kaže, motivirao egzorcistički ritual kojeg je papa osobno izveo nad opsjednutim mladićem na Trgu sv. Petra. Vatikan je u međuvremenu demantirao da se radilo o egzorcizmu, ali Amorth nije uvjeren.

“Papa je također rimski biskup, te je kao svaki biskup ujedno i egzorcist. To je bio pravi egzorcizam. Ako je Vatikan to demantirao, jasno je da ništa ne razumiju. Sada, više nego ikad, su nam potrebni egzorcisti da pomognu ljudima koje opsjedaju čarobnjaci i sotonisti”, kazao je Amorth u razgovoru za La Repubblicu.

“Živimo u vremenu u kojem je Bog zaboravljen. A kad god Bog nije prisutan, vrag vlada. Nažalost, biskupi više ne imenuju dovoljno egzorcista. Potrebno nam ih je puno više. Nadam se da će Rim poslati direktive biskupima diljem svijeta i zatražiti od njih imenovanje novih egzorcista”, kaže Amorth.

Protiv joge i Harryja Pottera

Amorth je također žestoki kritičar joge i knjiga o Harryju Potteru. Kaže da prakticiranje joge i čitanje popularnih knjiga priziva zlo. “Možda se čine nevinima, ali i jedno i drugo imaju veze s magijom koja vodi prema zlu”, kaže Amorth.

“Ljudi misle da su knjige o Harryju Potteru samo zabava za djecu. Ali to su knjige o magiji. To je put prema zlu. Vrag je na djelu, a on je vrlo lukav i snalažljiv, koristi svoje moći magije i zla. Vrag se uvijek skriva i najviše od svega želi da ljudi prestanu vjerovati u njegovo postojanje”, kaže Amorth.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/egzorcist-koji-tvrdi-da-je-protjerao-160000-demona-quotpapa-je-izveo-pravi-egzorcizamquot/680924.aspx

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s