Crkva postavila uvjet: Tko ne plati crkveni porez ne može biti katolik

dnevnik.hr

Katolička Crkva u Njemačkoj postavila je uvjete svojim članovima. Tko ne plaća Crkveni porez, ne može biti katolik.

Katolička Crkva u Njemačkoj uvjetovala je članstvo njemačkih katolika. Naime, vatikanskim je dekretom odlučeno da oni koji ne plaćaju crkveni porez neće moći biti katolici. Također, nije moguće ne biti katolik, a ostati pobožan član katoličke Crkve, piše Die Welt.

>> Kardinal Martini u zadnjem intervjuu: ‘Crkva je umorna… naši prostori za molitvu su prazni’

Međutim, to što neće biti smatrani katolicima, neplatiše poreza neće biti automatski ekskomunicirani iz Crkve. Ukoliko se, pak, netko odluči istupiti iz Crkve, pismeno ga se zove na razgovor s nadležnim svećenikom. Ako i nakon razgovora osoba i dalje ustraje u odluci da napusti katoličku Crkvu, onda će ekskomunikacija biti konačna i nepovratna.

Razlog za ovaj dekret slučaj je iz 2007. godine iz Freiburga. Naime, kanonist Hartmut Zapp javno je objavio da istupa iz Crkve kao javne korporacije i da neće više plaćati crkvene poreze. Međutim, u svojoj je objavi naveo kako je još uvijek predani i pobožni član Crkve, što je uznemirilo crkvene oce.

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/crkva-postavila-uvjet-tko-ne-plati-crkveni-porez-ne-moze-biti-katolik.html

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s