Otvoreno pismo fra. Josipu Blaževiću

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Poštovani urednici Večernjeg lista smatramo da ste dužni objaviti ovo pismo

 na otvoreno klevetanje Udruge David koje ste objavili u vašem listu 22.05.213.

Originalni tekst iz Večernjeg lista:

David nije građanska udruga, nego sekta  

U Katoličkoj crkvi tvrde da “David” nije građanska udruga, nego sekta koja želi osporiti Crkvu. – Udruga građana “David” za zaštitu ljudskih prava, koja vodi agresivnu kampanju protiv Katoličke crkve i drugih vjerskih zajednica u Hrvatskoj, provodeći vlastitu istragu i pozivajući vjernike da iz njih istupe, zapravo je udruga članova njemačke sljedbe “Univerzalni život” prepoznatljive po nesnošljivosti prema vjerskim zajednicama i crkvama – tvrdi fra Josip Blažević, voditelj centra za međureligijski dijalog “Hrvatski aeropag” i dobar poznavatelj alternative i sljedbi. (dp)

Otvoreno pismo fra. Josipu Blaževiću povodom njegovog istupa prema Udruzi David u Večernjem listu 24.05.2013

———————————————

Stupate li Vi fra. Josip Blažević stopama svojih inkvizicijskih i zločinačkih fratara?

 

Vi, kao voditelj centra za međureligijski dijalog “Hrvatski aeropag“ i garant Katoličke crkve, ustvrdili ste u Večernjem listu od 24.05.2013 da David nije građanska udruga, nego sekta. Gospodine fra. Blaževiću to nije ispravno, štoviše zlonamjerno je i huškački!

Razlog Vaše aktualne reakcije su očito javne aktivnosti Davida i to poradi javnog zahtjeva za uvođenje poreza u crkvene institucije. Iz reakcija  crkvenih glasnogovornika poput Vas iz medija se može iščitati da se katolički crkveni imperij, kojemu i Vi pripadate, očito počeo dobrano klimati u svojim najdubljim temeljima, to jest u svojoj sigurnosti koja ne počiva na vjeri u Boga i Isusa Krista iza koga se skrivate, već na neprocjenjivom bogatstvu povezanom s vlašću. Stoga nije nimalo teško iščitati da vam je jasno da bez blaga nema vlasti, a bez vlasti manipulacije s društvom i državom i zato napadi na one koji vas upozoravaju da to nije demokratski i po Ustavu RH.

Budući da više nikakav „moderan“ lijek ne pomaže kod opasnog „virusa“ sekularizacije, počinjete – polako, ali očito – posezati za starim već isprobanim metodama inkvizicije i fašizma s poznatim parolama: „Što nije s nama, protiv nas je i kao takvo je protiv naroda i Boga te se mora uništiti.“ No očito zaboravljate da više niste u srednjem vijeku kada ste bez milosti klevetali, proganjali i palili istinotražitelje?

Gospodine fra. Josip Blažević, ne bi li bilo pravednije i Bogu milije da progovorite o tome zašto su hrvatski Franjevci ušli u povijest kao masovni ubojice u hrvatskim koncentracijskim logorima i da pozovete u sav glas da svatko čuje svoju braću franjevce i biskupe na javno pomirenje umjesto da vodite klevetnički križarski rat protiv drugačije mislećih i drugačije vjerujućih koji Vas upozoravaju, a ne napadaju?

Vi dobro znate da zločini ne zastarijevaju i da je pravednije pred Bogom i narodom progovoriti o činu priznavanja, pokajanja i moljenja za oproštenje i više na činjenju, nego da se uvijek iznova teži činjenju istih nedjela! U tom evanđeoskom saznanju postavljamo Vam pitanje zašto Vi i vaš Franjevački red te hrvatski biskupi, po uzoru pape koji je barem pokušao, do sada nisu javno progovorili o svojoj brutalno-ubilačkoj povijesti i vučjoj ćudi u Hrvatskoj te Bosni i Hercegovini iz doba progona drugačije vjerujućih npr. Bogumila ili Srba, Roma i Židova u NDH?  

Pitamo Vas, zašto se franjevci i Vi, kao i vaši biskupi, uvijek iznova oblačite u janjeće krzno dobrog, plemenitog, papi lojalnog i narodu služećeg Božjeg sluge u nadi da vas nitko više neće ili neće smjeti prepoznati u vašem ratu protiv  demokratskog i nacionalnog napretka i konačno protiv slobodnog božjeg Duha?  

No, izgleda da Vam je David svojim istupom probudio onu tradicionalnu franjevačku brutalnu vučju ćud poznatu iz mnogih svjetski zapisa i knjiga iz vremenu progona Bogumila i drugačije vjerujućih, te iz doba Drugog svjetskog rata kada su o tome izvještavali sami njemački fašisti i franjevci, vaša braća, iz Italije?

Kako i sami kažete, doduše u prenesenom smislu, David je majušni prljavi pastir, no ipak, nebi bilo dobro da pomislite da je bez šanse svojom praćkom pred Golijatom? Aha, vidimo da se sjećate: Vidite njega Davida s praćkom i kamenčićem, i Golijata kako se ceri? No kako je Golijat završio, isto tako znate?

Golijat, crkva i franjevački red u čije ime nastupate ima u svojem oklopu dobro poznate otvore iz kojih vire velika nedjela i kriminal o kojem već mnogo godina izvještavaju i pišu mnogi svjetski mediji, povjesničari i autori pa tako i Mathias Holzbauer u svojoj najnovijoj knjizi „Kobni papa“ (prevedena na hrvatski) u kojoj navodi povijesno priznate dokumente o metodama Vašeg reda i vaših prethodnika u NDH za koju je Vama dobro poznati hrvatski reprezentant Katoličke crkve teolog dr. Adalbert Rebić rekao; NDH nije bila Nezavisna, ni država ni Hrvatska. NDH je bila nacistička i fašistička tvorevina. Ustaše s Pavelićem na čelu dobili su vlast zahvaljujući Hitleru i Mussoliniju. NDH je bila nacistička marioneta Pavelića koju su instalirali nacisti, a ne hrvatski narod. Ta je država i vlast bila nametnuta od onih koji su okupirali zemlju“ (Jutarnji list, subota 22.rujna 2012.)

Vi dobro znate da franjevački red nije samo sudjelovao u NDH nego da je on bio i njezin motor!

 

Vama su također poznati povijesni dokumenti koji svjedoče o tome da su Biskupi i svećenici sjedili u ustaškom parlamentu koji je zazivao Duha Svetoga pjesmom ´Veni Creator` i da su klerici-svećenici služili kao časnici u Pavelićevoj tjelesnoj bojni. Također znate da su franjevci zapovijedali u koncentracijskim logorima. Štoviše, franjevački pater Miroslav Filipović-Majstorović bio je povremeno zapovjednik zloglasnog logora smrti Jasenovac u kojem su ubijeni deseci tisuća Srba, Židova i Roma. Poznato Vam je i to da je ubijao vlastoručno?

 

Ima li još na svijetu slučaja gdje bi ubojice – svećenici činili vlastoručno ovakve brutalne zločine kao franjevci u NDH?

 

U spomenutoj knjizi od Matthiasa Holzbauera stoji; „Jasenovac je bio ozloglašen zbog svojih masovnih pogubljenja, a i u tome su katolički svećenici naročito prednjačili. Samostani su također služili kao ratni logori i ustaške naredbodavne središnjice, a katolički svećenici bili su predvodnici u raznim akcijama ubijanja. Franjevac Srećko Perić naredio je jedne nedjelje s propovjedaonice stanovnicima svojeg sela: Hrvatska braćo, idite i pokoljite sve Srbe. Najprije ubijte moju sestru koja se udala za Srbina, a onda redom sve Srbe. Kad završite s tim, dođite u crkvu k meni da vas primim na ispovijed i da vam grijesi budu oprošteni.Nadalje u knjizi stoji zapisano; „Tako funkcionira katolički masakr: vjernici najprije budu nahuškani na ubijanje, a kad je gotovo mogu sve odmah ispovjediti i dobiti odrješenje“.  Fra.Josipe Blažević mislimo da će te se složiti da to nije Evanđelje Isusovo iza kojeg se vi Franjevci skrivate i još danas kada druge prozivate sektama i sljedbama u nadi da ljudi i nadalje vjeruju da slijedite Isusa Krista i da vam plaćaju vjerski harač?!

 

Fra. Josipe Blažević ovo nije propaganda ili klevetanje već povijesna istina – činjenice od kojih ne možete pobjeći, već učiniti sve da se dâ zadovoljština jer to je jedino što bi opravdavalo da se možete nazvati kršćanin, odnosno sljedbenik učenja Isusa Krista iza čijeg imena se skrivate? Vi imate slobodnu volju, Vi možete činiti što želite, no nemojte misliti da ćemo prestati postavljati pitanja, upozoravati na neregularnost i pozivati u obranu ustavnih, demokratskih i od slobodnog duha zagarantiranih prava pojedinaca i društva!

 Udruga David!

6 misli o “Otvoreno pismo fra. Josipu Blaževiću

 1. Bravo za Udugu David, napokon se nasao neko nomalan da istina izadje na videlo.
  Normalno je da se zlocinci bune i udaraju,po Davidu.
  David samo napred, ljudi su poceli misliti svojom glavom.
  Pozdrav
  Slavna

  Sviđa mi se

 2. Za riječju Života i vodom Mudrosti žeđaju oni koji su siromašni, jednostavni i ponizni. Naprotiv, ljudi svjetovni koji piju iz zlatna kaleža poroka, zatim umišljeni savjetnici moćnih – vjerujte mi! – ne dopuštaju da im se naviješta božanska poruka.

  Sviđa mi se

 3. NDH je u jednom nadmašila naciste – bila je jedina država koja je imala posebne logore za decu – Sisak i Jastrebarsko, kroz koje je prošlo 33.000, a u njima skončalo blizu 20.000 dece do 14 godina starosti.Deca su mučena, bacali su ih u vazduh pa dočekivali na bajonete, vezivali na grudi majki, a zatim ih ubijali. Najgore od svega je što su u tome učestvovali katolički sveštenici, kojih je, prema američkim izvorima, u NDH bilo 1.400!

  Sviđa mi se

 4. Stvarno je netko posteno odgovorio i ovom fratru.
  Svaka casat. Vukovi u jagnječoj koži! Što se skrivate, čega se plašite?
  Zar nije Isus govorio o ovakvima farizejima.Covjek umislio sebi da sve zna i da govori istinu u ime Isusa.
  Osobno nisam procitala niti jednu pozitivnu recenicu o nekome iz njegovih takozvanih
  produhovljenih crkvenih dogmatskih poruka ljudima koje crkva drzi kao ovce u taboru, sijuci strah
  svima i prijeteci im da ce ih Isus kazniti!! Pa neka provjerava svoju dusicu koliko on grijesi ovako
  jer koliko se vidi iz njegovih izjava protiv svakoga – nije nesto duhovno puno odskocio.
  Mislim da ce ubrzo iz crkve doci i poruka ljudima da je opasno se smijati i biti vesel, jer je to davolsko maslo koje opsjeda ljude.
  Zadatak mu je da sjedi u crkvenom ,,zboru,, i blati sve druge ljude i tuda osobna razmisljanja oko necega a narocito slobodu duhovnog izrazavanja.
  Ako on i crkva nisu stoljecima uspjeli narasti u duhu i shvatiti tko je Krist onda je bolje da zasuti.
  Ah, mozda oni zapravo oprastaju grijehe?? Ne Krist…..oni su zapravo predstavnici Krista na zemlji. Stvarno??
  Sramota.

  Sviđa mi se

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s