VIDEO ‘Liniću, promaknula ti je krčma Kod Isusa!’ Ilegalna točionica alkohola crkve u Prečkom radi punom parom!

Jutarnji.hr

ŽUPA KOJA PRETVARA ALKOHOL U NOVAC

YouTube

Autor: Portal Jutarnji.hr

19.03.2013.

Nakon što je tjednik Novossti objavio članak o ilegalnom crkvenom kafiću u podrumu župnog ureda u zagrebačkom naselju Prečko, aktivisti Građanske akcije odlučili su se u to uvjeriti.

Novossti su, naime, objavile kako se u kafiću u Župi Presvetog Trojstva računi nazivaju ‘Doprinosom za pića’, a uz kavu i sokove toči se i alkohol.

‘Crkvena ilegalna točionica alkohola radi punom parom’, poručuju iz Građanske akcije, a na svojoj službenoj Facebook stranici objavili su snimku potkrijepljenu dokazima uz tekst:

‘Liniću, promaknula ti je krčma Kod Isusa! Građanska akcija je ponovno razotkrila leglo učmalosti i korupcije ili Isus je pretvarao vodu u vino a jedna zagrebačka župa alkohol u novac. Otprilike dva tjedna nakon što su Novossti.com objavile priču o crkvenoj ilegalnoj točionici alkohola i nekih desetak dana nakon što su financijska i sanitarna inspekcija trebale zapečatiti prostor, uvjerili smo se da kafić u podrumu crkve Župe presvetog trojstva u Prečkome neometano radi.

Dok se prosječan vlasnik kafića gomba s internet vezom i brine hoće li u Katančićevu na vrijeme stići podatak o svakom računu koji izda za svaku kap koju proda u svojem lokalu, među jednakima na koje se primijenjuje fiskalizacija, jednakiji mirno spavaju! Iako nisu spojeni fiskalnom kasom ni na što. Iako ne izdaju račune.

Crna kava, kava s mlijekom, kava sa šlagom, mineralna, fanta i pelinkovac. 23 kune, kaže papir naslovljen s “Doprinosi za pića” je dovoljan ako si katolička crkva u Hrvata!

Mlađahna konobarica (pitamo se kako je reguliran njezin rad u crkvi i ima li sanitarnu knjižicu kao konobarice koje rade u kafićima smrtnika) poslužila nas je pićem, ali nije mogla ispostaviti račun. Došao je njezin nadređeni – mlađahni svećenik i zahtijevao da vidi naše osobne! Zahtijevao ono što može zamoliti samo policija! Vjerojatno je navikao na neograničen autoritet u misnom ruhu i očekivao bezuvjetno pokoravanje. Sasvim u skladu sa sprdnjom katoličke crkve – mjesto u kojem religija izbacuje duhovnost i unutarnju spoznaju, mjesto na kojem malo vještiji iskorištavaju i podčinjavaju slabije kapacitirane zbog vlastite dobrobiti i lagodnog života. Zato je kler zabrinut za rasipanje stada – svaka ovčica znači novčiće iz državne kase. Što nude zauzvrat? Strah, zataškavanje pedofilskih slučajeva, grabež materijalnih dobara, društvenu dominaciju.

I sve uz blagoslov države koja je navodno (piše, eto, u Ustavu) odvojena od religijskih zajednica. Država samovolji klera može stati na kraj, ali to ne čini. Baš kao što je Vlada prije nekih godinu dana na pitanje hoće li revidirati Vatikanske ugovore odgovorila “Pravna vrijednost međunarodnih ugovora nadilazi zakone svake države, pa tako i ugovor sa Svetom Stolicom. Obveze se moraju poštovati”.

Čak i da inspekcija kojim slučajem bane u podrum, izmolit će sa svećenikom nekoliko Očenaša, savjest će biti oprana i život će se nastaviti kao da ničega dolje u podrumu nije ni bilo.

Zato, Građanska akcija poziva sve zainteresirane božje sljedbenike da se uključe u osnivanje nove religiozne sekte ”Crkva delirijum tremens”. Kod nas se neće služiti mise, nego točiti alkohol i pušiti trava – naravno bez plaćanja PDV-a. I nemojte očekivati lijepo odjevene i umivene svećenike, mi psujemo, smrdimo i nekulturni smo prema njihovim standardima. Ali, nema problema: svi grijesi opraštaju se nakon dobre čašice ili jointa’, pišu iz Građanske akcije.

– Tu je napravljen šank što ga vjerojatno mnoge obitelji imaju u svome domu. Vi počastite koga želite. Sigurno na to ne plaćate neki porez ili nešto. Ljudi su tu naviknuti na druženja i okupljanja. Tu zapravo nema nikakve zarade jer mi subvencioniramo onaj manjak koji nije dovoljan da se to pokrije zato što se ljudi često počaste ovako gratis. Svjestan sam da to sada više nije u suglasju sa zakonom i da smo možda u nekom prekršaju. Nisam to smatrao da je to neki strašan grijeh da bi to trebalo odmah zatvoriti i staviti pečate – kazao je župnik.

http://www.jutarnji.hr/video–crkvena-ilegalna-tocionica-alkohola-radi-punom-parom–/1091846/

 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s