Umirovljeni kanadski svećenik osuđen na 11 godina zatvora zbog seksualnog zlostavljanja djece

Index.hr/mobile

UMIROVLJENI kanadski svećenik osuđen je danas na 11 godina zatvora zbog seksualnog zlostavljanja maloljetnih dječaka.

Piše: M.L.Ilustracija: Arhiva

UMIROVLJENI kanadski svećenik osuđen je danas na 11 godina zatvora zbog seksualnog zlostavljanja maloljetnih dječaka, javljaju kanadski mediji. George Ansel Smith je na sudu priznao krivnju za svoje zločine, odnosno za čak 41 slučaj seksualnog zlostavljanja djece za vrijeme dok je još obavljao svećeničku dužnost.

Prema pisanju tamošnjih medija, zločini su se događali u razdoblju od 1969. i 1989. godine u nekoliko vjerskih zajednica na zapadu Newfoundlanda. Tužiteljstvo je za njega tražilo zatvorsku kaznu u trajanju između 9 i 13 godina.

U zatvoru će svećenik ostati sljedećih deset godina, budući da je već jednu godinu proveo u zatvoru. Iz Vatikana su poručili da će još odlučiti hoće li pokrenuti dodatne sankcije protiv bivšeg svećenika, u okvirima kanonskog zakona.

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=667493

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s