Vrhovni britanski kardinal dao ostavku zbog gay skandala, Papa je prihvatio

Index.hr

Piše: I.M.
ponedjeljak, 25.2.2013. 12:55

Vrhovni britanski kardinal dao ostavku zbog gay skandala, Papa je prihvatio

Foto: AFP

JEDAN od najviših britanskih službenika katoličke crkve, kardinal Keith O’Brien, dao je ostavku zbog gay skandala! Papa ju je prihvatio i ona odmah stupa na snagu tako da O’Brien neće sudjelovati u izboru novog pape, prenose britanski mediji.

Razlog O’Brienove ostavke su “neprimjereni činovi prema braći svećenicima”, navodi službeni Vatikan.

Na račun kardinala požalila su se čak četvorica britanskih svećenika koji ga optužuju da je s njima prije 30-ak godina razvio “neprimjerene odnose”. Jedan je izjavio kako je morao zatražiti dugoročno psihološko savjetovanje zbog “neprimjerenog odnosa” kojeg je kardinal s njim razvio.

Zanimljivo je da je O’Brien žestoki protivnik gay prava, koji homoseksualnost naziva nemoralnom, protivi se istospolnim brakovima i usvajanju djece od strane gay parova i tvrdi kako su istospolne zajednice “štetne za fizičko, mentalno i duhovno zdravlje”. Britanske gay udruge su mu još lani dodijelile titulu “licemjera godine”.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vrhovni-britanski-kardinal-dao-ostavku-zbog-gay-skandala-papa-je-prihvatio/664358.aspx

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s