Mitropolit Jovan: Papa pre Srbije prvo mora da poseti Jasenovac

Blic.rs

19. 08. 2012. – 10:59h

Mitropolit zagrebačko-ljubljanski Srpske pravoslavne crkve Jovan (Pavlović) izjavio je da bi bilo dobro da rimski papa Benedikt Šesnaesti dođe u posetu Srbiji, ali da pre toga mora posetiti Jasenovac.

– Ja mislim da bi papa pre toga morao da se pokloni senima stradalnika u Jasenovcu, kao što je prilikom posete Poljskoj odao poštu i žrtvama Aušvica – rekao je mitropolit Jovan za današnji novosadski “Dnevnik”.

Dodao je da je očekivao da će papa posetiti Jasenovac, nakon što je hrvatski kardinal Josip Bozanić to učinio.

– Očekivao sam da je to priprema za papinu posetu tom stratištu. Kada je Benedikt Šesnaesti lane došao u Zagreb pitao sam: Kada će papa doći u Jasenovac? I ne znam koje se opravdanje može izmisliti zašto Sveti otac to izbegava –  rekao je Jovan.

Prema njegovim rečima, kada bi bio na mestu političara, on bi prešao preko svih prepreka ako bi papina poseta donela korist Srbiji.
– A donela bi, u to ne treba sumnjati – ocenio je mitropolit Jovan.

On je rekao da se u Hrvatskoj mnogo toga promenilo od nesretnih ratnih godina.

– Predsednik Josipović je obrazovan čovek i u svojim je izjavama u osnovi veoma pomirljiv. Na istim je pozicijama i aktuelna vlada na čelu s premijerom Milanovićem, i oni govore i delaju u pravcu stvaranja značajno drugačijih prilika od onih koje smo imali devedesetih – kazao je mitropolit Jovan.

 

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/338538/Mitropolit-Jovan-Papa-pre-Srbije-prvo-mora-da-poseti-Jasenovac

 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s