Papa Benedikt XVI: Crkva će dopustiti upotrebu kondoma!

Politika.com

Crkva i društvo , objavljeno u 11:28h, 10.08.2012.g

CRKVA

Katolički lider se odlučio na povijesni zaokret jer je uvidio da su kondomi ti koji štite od širenja AIDS-a, što znači da u nekim okolnostima štite život.

Autor: PolitikaPlus

Papa Benedikt XVI najavio je još prije dvije godine povijesni zaokret u odnosu Crkve prema upotrebi kondoma – više ih se neće smatrati amoralnima i grešnima. Zanimljivo ali ovih dana neki svjetski mediji ponovo aktualiziraju ovu priču.

Moralno je koristiti zaštitu ako je iskrena želja spriječiti širenje bolesti poput AIDS-a

– Moralno je koristiti zaštitu ako je iskrena želja spriječiti širenje bolesti poput AIDS-a – revolucionarne su riječi katoličkog lidera.

Uslijedile su nakon desetljeća i desetljeća žestokih rasprava, sukoba i dokaza “s terena”. Kako njegove riječi ne bi naišle na osudu u religijskom okruženju, Papa je odmah dodatno argumentirao svoj stav.

– Crkva još uvijek zauzima stav da su kondomi ti koji sprečavaju nastanak života, ali ako se koriste da očuvaju život tada je njihova upotreba opravdana. I dalje smatram da je apstinencija najbolja zaštita – kazao je Papa.

U razgovoru je Papa Benedikt XVI progovorio i o seksualnim skandalima unutar redova Crkve, zbog kojih je razmišljao i o ostavci, ali ne želi otići bez borbe i dok ne proba osvjetlati obraz Crkvi, rasvjetliti pred zakonom i Bogom krivce, kao i pomoći svim žrtvama.

http://www.politikaplus.com/novost/62039/Papa-Benedikt-XVI-Crkva-ce-dopustiti-upotrebu-kondoma

 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s