“Celibat” u Austriji: Svaki treći svećenik ima ljubavnicu, imaju i oko 500 tajne djece

Indeks.hr

Piše: I.M.
16.04.2012.

Foto: Ilustracija

KATOLIČKI svećenici trebali bi živjeti u celibatu. No, tome često nije tako. Austrijski su mediji ovih dana otkrili “javnu tajnu” – svaki treći svećenik ima ljubavnicu. Prema procjeni čelnika pokreta “Mi smo Crkva” Petera Hurke, koji je jedan od zagovaratelja ukidanja celibata, “u grijehu” živi oko tisuću od približno 3.300 svećenika, a polovica ih ima i tajnu djecu.

Kako prenose austrijski mediji, plod ovakvih “izleta” austrijskih svećenika je oko 500 izvanbračne djece koja ne znaju tko su im očevi. Najveće žrtve ovakvog lažnog moraliziranja su upravo žene i djeca koja odrastaju bez očeva. Hurka je za oe24.at izjavio kako je osnivanje obitelji jedno od temeljnih ljudskih prava te kako ga se celibatom evidentno krši.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/celibat-u-austriji-svaki-treci-svecenik-ima-ljubavnicu-imaju-i-oko-500-tajne-djece/610111.aspx

 

 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s