Joseph Ratzinger je zataškavao pedofiliju!

T portal

ŽRTVE U MEKSIKU

Papa Benedikt XVI.

Datum objave:
25.03.2012 17:52

Autor: Drago Pilsel

Žrtve seksualnog zlostavljanja od strane pokojnoga meksičkog svećenika, osnivača Kristove legije, Marciala Maciela, prosvjedovale su u Gradu Leonu, gdje se nalazi Benedikt XVI., jer ih je Papa odbio primiti (a primao je druge žrtve pedofilije na svojim inozemnim putovanjima) pa tvrde da je to zato što su otkrili kako je Joseph Ratzinger 1999. dok je bio pročelnik Kongregacije za nauk vjere direktno upoznat sa zločinima oca Maciela ali da je odgovorio kako se taj sluča ‘ne može otvoriti jer je riječ o osobi koju papa Ivana Pavao II. neizmjerno voli i koji je učinio velika dobra Crkvi’. Sumnja se i da su narkokarteli platitli dio Papina pohoda

Bivši svećenici Jose Barba i Alberto Athie, nekadašnji članovi Macielove Kristove legije i žrtve njegova pedofilskoga djelovanja, te istražitelji Fernando Gonzalez i Bernardo Barranco, održali su u subotu tiskovnu konferenciju na kojoj su podsjetili da je Vatikan ‘sistematski izbjegavao odgovornost’, da ne samo što se u Vatikanu ‘znalo’, već se Macielovo djelovanje ‘toleriralo i poticalo’, te da je Sveta Stolica ‘lagala’.

Predstavljena je i knjiga o cijelom slučaju, a koja donosi veći dio vatikanskoga dosjea o Macielu (212 dokumenata i 600 stranica) u kojem se do u tančine opisuju zločini, ne samo seksualni već i financijski toga meksičkoga svećenika koji je puno novaca davao Ivanu Pavlu II. ali koji je od pokojnog pape dobivao podršku i zbog ‘antikomunističe retorike’ koju je Maciel širio. Prema autorima te knjige, da je ona bila poznata ranije, Ivan Pavao II: nikad ne bi smio biti proglašen blaženim jer je svjesno štitio pedofiliju.

Ali to nije sve, četverac tereti i sadašnjega Papu, Benedikta XVI., da je obmanuo javnost i da nije iskren kada osuđuje pedofiliju. Naime, donosi se pismo Josepha Ratzingera iz 1999. kojim se odgovara na dokumentaciju koju je te godine u Vatikan poslao bivši svećenik Athie a u kojem se opisivalo što je Maciel radio i tražio odgovor. Joseph Ratzinger je tada napisao (u knjizi je faksimil njegova pisma i potpisa): ‘Nažalost se slučaj Marciala Maciela ne može otvoriti jer je riječ o osobi koju Papa jako voli i koja je učinila velika dobra Crkvi. Žao mi je. Nije moguće’

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/184304/Joseph-Ratzinger-je-zataskavao-zlocin-pedofilije.html

2 misli o “Joseph Ratzinger je zataškavao pedofiliju!

  1. I wonder if Christian Sailer and Gert Hetzel are aware that The Hague Prosecutor, Dr Luis Moreno Ocampo, has dfeneded a priest in the past, who was accused of sexual abuse?When I read that the Prosecutor in The Hague has dfeneded a priest in the Roman Catholic Church who was accused of sexual abuse, it leads me to believe that this Prosecutor is not a wise choice to make a decision, regarding the accountability of Pope Benedict XVI, in allowing cases of priest sexual abuse to flourish worldwide.This Prosecutor is likely to be Catholic, and he will likely have a bias to defend the Pope.I am a Catholic physician. I have met many who have been sexually abused by priests. I too was sexually assaulted by a Carmelite priest years ago.The Roman Catholic Church has been allowed to become very powerful in the world. It does good, and it does bad. All roads lead to Pope Benedict XVI and to previous Popes and to the hierarchy as being responsible for the secrecy, duplicity, and spread of priest sexual abuse around the world.The American attorney defending Pope Benedict XVI claims diplomatic immunity for him.Pope Benedict XVI chooses to hide behind a claim of diplomatic immunity, to protect himself from being deposed, and from opening all the records in the Vatican, in regard to cases of worldwide priest sex abuse, for police and lawyers to investigate. Where are the integrity and transparency of Pope Benedict XVI, if he chooses not to cooperate with any investigation? Can the Pope continue to be allowed to act above the law?I recommend a new book THE CASE OF THE POPE, by G. Robertson, Queen’s Counsel, human rights lawyer, judge at the United Nations. Mr Robertson challenges the claim of the Pope having diplomatic immunity and of the Vatican being a sovereign state.In order to be as objective as possible in the case against the Pope, and in fairness to all of those victim/survivors who have been abused by clergy in the Roman Catholic Church,I believe that a non-Catholic Prosecutor, who has never dfeneded a priest in cases of priest abuse, should replace Dr Luis Moreno Ocampo, as the best person to judge the case against the Pope. This case is very important and all measures must be taken to prevent the leaders of the Roman Catholic Church from manipulating the results. The truth will set us free!The RCC needs a new birth. It has lost its way. It has to find the way back to its roots of walking in the footsteps of Jesus. In the early Church, before Emperor Constantine made it the Roman Catholic Church in the 4th century, the leaders of the Church were servant-leaders and not Roman princes; most of the leaders were married; and many women were leaders in the Church.Is it possible for you to withdraw Dr Luis Moreno Ocampo from your case? Will you be able to get a non-Catholic Prosecutor to judge your case at The Hague? I hope and pray that an honest judgment can be made.Sincerely, Dr Rosemary Eileen McHugh, Chicago, IL,

    Sviđa mi se

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s