UGOVORI RH + SVETA STOLICA iliti + nesveti brak drzave i crkve +

Politika.com

DNEVNIK

Na-Rubu-Pameti – Čet, 18/11/2010 – 01:36

Prevareni hrvatski narode,

ovo je napisano za one Hrvate koji imaju toliko “mozga” da razumiju ono sto citaju i misle svojom glavom, a takodjer i za one koji imaju “kuraze” da nesto poduzmu i pokrenu…

Na ovaj moj tekst sam namjeravala nadovezati i kopije originalnih UGOVORA IZMEDJU SVETE STOLICE I RH (ukupno 4 Ugovora, ali to bi onda bilo predugacko za citanje; stoga cu ih staviti zasebno, jer smatram da sto vise ljudi treba znati sto u njima pise). Te Ugovore je pokvarena i izdajnicka HDZ-ovska vlast sklopila s crkvenom drzavom Vatikan. Na celu s Prvim Predsjednikom Franjom Tudjmanom i njegovim ulizicama, castohlepcima i vlastohlepcima, a s crkvene strane gramzivom HBK kamarilom. I uz toleranciju usljive opozicije koja je to gledala kukavickom sutnjom, a jos uvijek suti. Oni su prodali svoju zemlju i narod
“svetoj stolici”, pa je tako Hrvatska postala Vatikanska kolonija. Ljudi nemaju ni pojma koliko novca iz Hrvatske odlazi u papinske kase! A ne znaju ni to, da sva ogromna crkvena imovina ne pripada Hrvatskoj nego je vlasnistvo Vatikana!

Ti su Ugovori prevarantski, ucjenjivacki, izrabljivacki, ponizavajuci i stetni za svaku normalnu drzavu i njezin narod. Nije ni cudno sto su ih neki pametni ljudi prozvali “ugovori s djavlom”.

Nijedna katolicka zemlja nije sklopila tako nepovoljne i stetne Ugovore s Vatikanom!

Najgora stvar je u tome, sto su tako potpisani Ugovori (Konkordati) “zacementirani” za nesagledivo dugo vrijeme i prakticki nepromjenjivi. A evo zasto? Naprosto zbog jedne lukave “misolovke” spretne i vjeste vatikanske diplomacije, a koja se nalazi na kraju takvih Ugovora sa “svetom stolicom”.
Evo u cemu je stvar: – zadnja recenica u svakom Ugovoru glasi – “Ako bilo koja od vi-sokih ugovornih Strana bude smatrala da su se bitno promijenile prilike u kojima je sklopljen ovaj Ugovor, tako da ga treba mijenjati, zapocet ce pregovore o njegovoj prilagodbi novim okolnostima”.
I gle sad, eto ti ga vraga, naravno da Vatikan nece nikad htjeti mijenjati Ugovore koji su tako povoljni i u njegovu korist, pa nikad nece ni zapocinjati neke pregovore! A ako pak druga strana zeli zapoceti pregovore o izmjenama, naici ce na tvrdi otpor domacega klera (Crkve), kao i na neprekidno i beskrajno odlaganje i odugovlacenje sa vatikanske strane. (To najbolje potvrdjuje primjer Madjarske i Slovacke koje su htjele izvrsiti neke promjene u svom Ugovoru sa “svetom stolicom” te su poslale svoje predstavnike u Vatikan. Ali tamo “nitko nije imao vremena” da porazgovara s njima po tom pitanju, pa su se nakon par dana cekanja vratili kuci ponizeni.) Takva je lukava i podmukla papinska diplomacija.

Uzimajuci sve u obzir, Prvi Predsjednik F. Tudjman sa svojom kamarilom je naprosto pocinio veleizdaju. Ne treba zaboraviti, da je on vec bio ozbiljno bolestan (na mozgu) kad je to potpisivanje i proglasenje bilo u tijeku, pa mozda nije niti bio svijestan kakovu strasnu gresku je napravio. (Nazalost, to mu nije bila jedina kardinalna greska, bilo ih je podosta, a posljedice hrvatski narod snosi i dandanas. I tko zna koliko dugo ce ih jos snositi!?) Osim sto je bio veliki nepotista, bio je i vrlo tasta osoba koji je volio ulizice i dodvoravanja, spektakle i pompu (prisjetite se samo one srednjovjekovne paradne garde ispred Banskih dvora) a bio je i megaloman, te je stvorio ogroman i skup drzavni aparat. Bio je tip diktatora i oponasao je nekog monarha, ili mozda Marsala Tita!
No, tesko je reci, zbog cega je pristao na te sramotne i toliko stetne Sporazume s Vatikanom, a koji Hrvatsku pritiscu poput teskog jarma i koce svaki napredak zemlje pretvorivsi ju u nazadnjacku, smijesnu crkvenu drzavu.

A oni castohlepni kukavice sabornici, sminkeri i manekenke, paradni konji i kobile na vasaru tastine u onom “uzvisenom Domu”, dali su svoje DA (ratifikacija Ugovora u Saboru) poltroni koji bi sve ucinili samo da zadrze svoje saborske stolice. Inace, u “uzvisenom Domu” ponasaju se kao losi glumci koji zabavljaju publiku kao u nekom bljutavom vodvilju. Uf, bas jadno i zalosno.

I tako je temeljem tih nesretnih Ugovora Hrvatska postala “najkatolickija” drzava u Evropi, a po svoj prilici i sire. Drzava i Crkva su sklopile “nesveti brak” i spojile se, usprkos ustavnoj odredbi o ODVOJENOSTI. Hrvatska je postala klerikalna (crkvena) drzava u kojoj katolicka Crkva sudjeluje u svemu sto se dogadja u drustvu, ima neogranicen utjecaj, uziva izobilno drzavno financiranje, razne povlastice, zastite, izuzeca……itd. (sve ono sto su napredne evropske drzave onemogucile Crkvi jos u 19.stoljecu.)
Kolike razmjere je to crkvenjastvo poprimilo u Hrvatskoj dovoljan je samo jedan podatak – u manje od 20 godina postojanja samostalne hrvatske drzave, obnovljeno je i sagradjeno vise crkava i raznih crkvenih objekata nego u prethodnih stotinu godina! Sto na to reci, osim – uzas jedan! Jer umjesto toga, mogli su to biti drustveno neusporedivo korisniji objekti poput djecjih vrtica, starackih domova, jeftinijih stanova za mlade bracne parove, utocista za beskucnike, otvaranja proizvodnih pogona isl.gdje ce se ljudi moci zaposliti…itd.
Posebna je prica nevjerojatna rastrosnost i razmetljivost klera za osobne udobnosti i lagodan zivot na grbaci naroda……etc.etc.

Svatko tko ima malo pameti i misli svojom glavom, postavit ce par temeljnih logickih pitanja, poput ovih (i trazit ce konkretne odgovore):

1) ZBOG CEGA SU TAKOVI UGOVORI UOPCE SKLOPLJENI? (jer, ako se htjelo ici u neku zakonsku regulaciju odnosa Drzave i Katolicke crkve, zasto se nije primijenio model drugih evropskih drzava koje imaju kratke racionalne konkordate u skladu sa svojim Ustavom?)

2) STO JE HRVATSKI NAROD DOBIO TEMELJEM TIH UGOVORA I KOJA JE OPCEDRUSTVENA KORIST OD NJIH?

I trece pitanje, ne manje vazno i bitno:

3) KOJA I KAKOVA JE TO NEZAMJENJIVA POVIJESNA I SADASNJA ULOGA KATOLICKE CRKVE U HRVATSKOM NARODU ? (te je ona zasluzila takovo nagradjivanje i privilegije koje joj ti Ugovori daju?).

Naime, tri od cetiri Ugovora (a sva cetiri se smatraju cjelinom) zapocinju upravo s tim isticanjem “nezamjenjive povijesne i sadasnje uloge KC u hrvatskom narodu, u njegovom kulturnom i moralnom odgoju, obrazovanju, opstojnosti…”
Jedan vrlo lukav, ali i prljav neposteni trik preuvelicavanja crkvenih zasluga za narod… tipicna politicka kozmetika i propaganda.

Na pocetku 1. Ugovora o suradnji na podrucju odgoja i kulture spominju se i neke odredbe Ustava… clanci 14. 40. i 68.
Pa shodno tomu, hajmo se malo “poigrati” tim clancima i primijeniti ih na Ugovore (kao sto su se poigrali i oni koji su sastavljali Ugovore).

Clanak 14.
Svatko u RH ima prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji koze, spolu, jeziku, vjeri, politickom ili drugom uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rodjenju, naobrazbi, drustvenom polozaju ili drugim osobinama.
Svi su pred zakonom jednaki.

Clanak 40.
Jamci se sloboda savjesti i vjeroispovijesti i slobodno javno ocitovanje vjere ili drugog uvjerenja.

Clanak 68.
Jamci se autonomija sveucilista. Sveuciliste samostalno odlucuje o svom ustrojstvu i djelovanju, u skladu sa zakonom.

Na temelju ova tri kratka clanka dobili smo Crkvu koja je svugdje, svagdje i stalno prisutna….od skola, medija, vojske, ulica i cesta…etc. i za to je odlicno placena.

Nema veze to, sto je recenica iz cl.14. “svi su pred zakonom jednaki” zaobidjena, odnosno jednostavno pogazena. Tvorci Ugovora su se igrali kako im se svidjalo.

*2. Ugovor o dusebriznistvu vojske i policije ne spominje nikakve ustavne odredbe.
Ali nam je donio regimentu vojnih kapelana, vojnih misa i blagosiljanja oruzanih snaga, i ustolicio njihovog vrhovnog dusebriznika “njegovo duhovno gospodstvo” Vojnog ordinarija koji obitava u svojoj luksuznoj palaci okruzen regimentom svog pomocnog osoblja.

*U 3. Ugovoru o pravnim pitanjima navode se clanci 40. i 41. iako je ovaj potonji blatantno pogazen, posto je jednu vjersku zajednicu – Katolicku crkvu spojio s drzavom!
On glasi:
*Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od drzave.*
Nastavak:
Vjerske zajednice slobodne su, u skladu sa zakonom, javno obavljati vjerske obrede, osnivati skole, ucilista I druge zavode, socijalne i dobrotvorne ustanove, te upravljati njima, a u svojoj djelatnosti uzivaju zastitu i pomoc drzave.

I tako Hrvatska postade klerikalna drzava najcrkvenijeg tipa (jer su se Radici, Rebici, Kuharici…igrali kako im se svidjelo).

*Sto se tice 4. tzv. Gospodarskog ugovora (Financije) mozemo vidjeti samo kratak opceniti navod na pocetku – na temelju odredaba Ustava i zakona (ali ne i kojih).

Prema tomu, najkrace receno, Ugovori su velika prijevara i nepostena trik muljaza njihovih tvoraca (osobito HBK kamarile, Jure Radica, Adalberta Rebica i drugih
“strucnjaka” za crkvene stvari). A koji su za tu svoju rabotu dobili i jos uvijek dobivaju super-hiper provizije.

Dakle, Ugovori su protuustavni.

Kolikogod se HDZ i Crkva trudili dokazivati svoje lazi i nesuvisle tlapnje svim mogucim propagandnim metodama i efektima – samo da spomenem svecane politicke mise s vrlim katolickim politicarima u prvim redovima, raspela i kipovi na svakom koraku, skropljenja “svetom vodicom i blagosiljanja” svega i svacega, raskosni obredi, procesije. .. prijevara je prozirna, iako vrlo perfidna.
Ali jao, usprkos svoj toj katolickoj “duhovnoj obnovi” i preodgajanju hrvatskog puka od A.D. osamostaljenja Hrvatske, taj puk je po svemu sudeci, na najnizoj duhovnoj i moralnoj razini u svojoj povijesti.

I sad, bez namjere upustanja u neke dublje analize i mudrovanja o protuustavnosti tih Ugovora, postavila bih jos jedno pitanje:
-Kad je vec prekrsen Ustav muckanjem s ustavnim odredbama i sklopljeni Ugovori samo s jednom vjerskom zajednicom KC, zar ne bi bilo legitimno i logicno da je Drzava sklopila slicne Sporazume i s ostalim vjerskim zajednicama u Hrvatskoj (u isto vrijeme a ne nekoliko godina kasnije) postupajuci prema dvama od onih temeljnih ustavnih clanaka:
– Svi su pred zakonom jednaki.
– Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od drzave.

Ili jos bolje – da nije sklopila nikakve Ugovore/Sporazume niti sa jednom vjerskom zajednicom! A sto bi bilo i najpravicnije.
I Hrvatska bi ostala sekularna drzava sa vjerskom slobodom, kakva je i bila prije svoje samostalnosti.
A misljenja sam, da se protiv toga nitko normalan ne bi bunio osim -Katolicke crkve.

Zbog svega navedenog kao i opceg loseg stanja u hrvatskom drustvu, smatram i vjerujem da pod hitno:
1) treba pokrenuti -‘ZAHTJEV ZA SEKULARIZACIJOM DRZAVE’-
i ukazivati na stalne zloupotrebe religije, nacije, tradicije…u politicke svrhe i radi stjecanja moci i materijalnih dobara.. i to putem brosura, traktata, javnih tribina.. i svih dostupnih sredstava i nacina.

2) osnovati i zapoceti -‘POKRET ZA SEKULARNU DRZAVU’- s kratkim i jasnim sloganom – STOP KLERIKALIZMU!

(Odnos spram religije rijesiti na razuman, civiliziran nacin shodno sadasnjem vremenu)

I ne stati dok se ne postigne taj cilj.

Za ovakvo lose stanje (i propadanje) Hrvatske kriva je 20-godisnja vladavina koalicije hrvatskih “patriota” i isto tako “patriotske” Crkve u Hrvata.
Stoga, samo i jedino razbijanjem te cvrste kopulacije Drzave i Crkve ( koje su se dobrano namirile zemaljskim blagom u ovih 20 godina a na stetu naroda!) zemlja ce moci izaci iz totalne moralne i politicke krize i nagomilanih problema.

Evo ovo je moje razmisljanje i sagledavanje tog problema.
Zanima me vase misljenje o tomu.

http://pollitika.com/ugovori-rh-sveta-stolica-iliti-nesveti-brak-drzave-i-crkve

 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s