Vjerske slobode

Vjerska sloboda se bazira na ustavnim zakonitostima Republike Hrvatske pred kojima su – kao i pred Božjima – svi ljudi jednaki!
Imaju ista prava neovisno o rasi, nacionalnosti, uvjerenju, spolu, vjeri i dobi!
Pozivamo vjerske čelnike da učenja
svojih institucija usklade sa
Božjim zakonima!

Uzroci vjerske neslobode, netrpeljivosti, mržnje i ratovanja među narodima nalaze se u
„vjersko-dogmatskim“ učenjima pojedinih religija.
Netko će pomisliti, zahtijevati od religija da usklade svoje zakone s Božjim zakonima, kakav apsurd, suludost i provokacija? Religije su nadahnute božjim duhom i uče da postoji Bog i da je ON jedini izvor života, da je Otac i Stvoritelj svega vidljivoga i nevidljivoga i da je ljudima podario svoj zakon po kojem čovječanstvo mora živjeti ako se želi vratiti Njemu, svojem Bogu.
No, dok su gotovo sve velike religije jedinstvene da postoji samo jedan Bog, one ipak imaju različita učenja o Njemu i o njegovim zakonima koja su u tumačenju ljudskih i vjerskih sloboda toliko oprečna, da su kroz čitavu povijest bila uzroci i povodi za religioznu netrpeljivost – mržnju koja je na koncu kulminirala u bratoubilačkom ratu.  Reći ćete možda da danas toga više nema, to je prošlo?
Je li tome doista tako?
Nije i neće biti sve dotle dok vjerske zajednice ne usklade svoje učenje s Božjim zakonom pred kojem su svi ljudi jednaki bez obzira na rasu, nacionalnost, vjersko ili intelektualno uvjerenje, boju kože i spol.
Navest ćemo nekoliko primjera gdje bezuvjetno i bez oklijevanja zahtijevamo usklađenje;
Ne ubij!
Tako stoji u božjem zakoniku – kratko i apsolutno – Bog nam ne dopušta nikoga ubijati. A što piše u zakoniku religija, crkava? Isto tako – Ne ubij – ali s nadopunama na koje po mišljenju teologa i svećenstava, Bog, „navodno“, nije mislio … rezultat? Ubijanje je, manje-više, dopušteno ako religijski vođe prosude da je to na dobrobit religije, odnosno Boga. Pri tome redovito zaboravljaju da je Bog apsolutan i nepromjenljiv, a isto tako i njegovi zakoni.
Ne kradi!
Postoji duhovna i materijalna krađa. Primjerice krađa je ako se nekome osporava ili zabranjuje njegovo vjersko uvjerenje odnosno nametn silom bilo kao djetetu ili u misionarskim ili ratnim pohodima. Mnoge su države u vjerskim ili osvajačkim ratovima u ime svog boga opljačkale narode i stoga zahtijevamo da usklade svoje učenje s božjim zakonima kako bi se mogli za učinjeno pokajati, moliti za oproštenje i nadoknaditi štetu tako da vrate ukradeno.
Ne govori neistinu o svojem bližnjem ili ne laži!
Svim zločinima prethodila su i prethode klevetanja i lažna svjedočenja: tako je to bilo i jest u svim religioznim zločinima pogotovo kada su bili u pitanju tzv. nevjernici, heretici, a danas sekte. Stoga, zahtijevamo da tzv. etablirane religije prestanu s učenjem o manjoj vrijednosti onih koji drugačije vjeruju i misle, kao i s učenjem da je smrtna kazna Božja volja. Nadalje, zahtijevamo ne samo da gore navedeno prestanu učiti, nego da se i u duhu Ustava RH i Deset zapovjedi Božjih od njih distanciraju i da ih odstrane iz svojih vjerskih knjiga – dogmi i dokumenata.
Zašto?
Kroz povijest je stotine milijuna ljudi postalo žrtvama krivo interpretiranih Božjih zakona! Spriječimo zajednički da se to više ne ponovi tako da se upitamo – tko snosi odgovornost za sva ta nedjela protiv božanskih zakona života, Bog ili religijski vođe? Tko snosi krivicu da u dokumentima i dogmama pojedinih religija još uvijek stoje propisi koji se protive Ustavu RH i božjim zakonima? Je li to opet Bog ili su to ipak lideri pojedinih religija koji su se proglasili Božjim zamjenikom na Zemlji koji onda ima pravo u Njegovo ime donositi zakone koji se protive kozmičkim, prirodnim zakonima kao i osnovnim ljudskim pravima?
Iako je Bog po vjeri mnogih religija, s vremena na vrijeme slao svoje glasnike, velike muškarce i žene preko kojih je poučavao čovječanstvo o zakonima života, ipak se ne živi po tim zakonima. Zašto ne?
Uvjerenja smo ako bi religije podučavale i živjele po zakonima Onoga u čije ime propovijedaju onda bi se živjelo u ljubavi prema svojim bližnjima, životinjama i prema svim carstvima prirode i svemira – ukratko po volji STVORITELJA
________________________________________

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s