SLOVENIJA: KATOLIČKA CRKVA MORA PLATITI 50.000 EURA ZA ZLOSTAVLJANJE DJETETA

Advance.hr
02. Prosinac 2011 | 08:40
Slovenski sud prvi put je donio odluku po kojoj Katolička crkva mora isplatiti 50.000 eura naknade jednoj ženi koju je seksualno zlostavljao svećenik kad je imala sedam godina. Okružni sud u Mariboru odlučio je kako umjesto svećenika optuženog za zlostavljanje koji je umro 2007. godine, kompenzaciju žrtvi treba isplatiti nadbiskupija u Celju, objavio je slovenski list “24 sata” citirajući advokata žrtve Roka Ceferina.  “Ova presuda predstavlja presedan za zlostavljanu djecu. Ona će ohrabriti i sve druge žrtve da traže pravdu i natjerati crkvu da promjeni svoj stav”, rekao je Ceferin.
http://www.advance.hr/vijesti/slovenija-katolicka-crkva-mora-platiti-50-000-eura-za-zlostavljanje-djeteta/

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s