Vatikan kontrolira kontrolore ovog svijeta

4dportal.com

 
Petak, 28 Listopad 2011 13:36
Autor Ratko Martinović

Iako je današnjoj generaciji poznatiji Benedict iz Oceanovih 11 od Benedicta koji je svoje ime dao svećeničkom redu Katoličke crkve, zahvaljujući posljednjim događajima oko zemljišta u Dajli – sv.Benedict po popularnosti ubrzano preuzima vodstvo. Eh da, mogli bismo dodati novovjekim promotorima imena Benedict i papu Ratzingera koji naslijedi popularnog Woytilu koji se je svojim papinskim imenovanjem ipak bio priklonio starijim i poznatijim apostolskim imenima. Autor teksta je Venlo Vedanta.

Katolička crkva je u Dajli pokazala kako u stvarnosti svoje poslanje ne drži samo duhovnom kategorijom, već i izrazito materijalnom. Toliko ultimativno materijalnom da su se oko imovine sukobili unutarcrkveni redovi što pokazuje da materijalizam/želja za posjedovanjem materijalnih dobara nije odrednica tek jednog, nekakvoga otpadničkog crkvenog reda, nego uopćena odrednica koja se bez razmišljanja može zalijepiti uz sami pridjev „katolički“.

Javnosti je poznat radićevsko-vatikanski ugovor iz 1998-e kojim se država Hrvatska obavezuje na godišnju apanažu Katoličkoj crkvi iz Proračuna iznos od 250 milijuna kuna. Objašnjenje puniteljima Proračuna za prebacivanje svećeničkog reda (kaste,klase – svakako stališ za sebe) među korisnike Proračuna na sličan način na koji su to i umirovljeni branitelji, laičko-klerikalna platforma je pronašla u denacionalizaciji 1948-aške  komunističke nacionalizacije crkvenih dobara koji se u naravi danas ne mogu iz tko zna kojih razloga vratiti u posjed Katoličke crkve.

Ili prevedeno- to je vremenski neograničena renta koju Katolička crkva ubire od hrvatskog puka, vjerničkog i nevjerničkoga. U taj iznos nisu uključena druga novčana davanja za npr. Katolički fakultet, škole, izgradnju crkava i slično koji se po nekim izračunima penje na iznos od 1 milijarde kuna godišnje. Naravno, onaj prvi – rentijerski iznos nije u ovisnosti o rastu/padu BDP-a, o inflaciji/deflaciji, stanju na tržištu rada, broju nezaposlenih i sličnim trivijalnostima. Tako svaki župnik, osim plaćenog mirovinskog i zdravstvenog osiguranja, ima i mjesečnu plaću u iznosu od 1,5 prosječne plaće zaposlenika u državi. Jednom svećeniku koji danas nastoji nakon umirovljenja kao moralna vertikala oko sebe okupiti političke istomišljenike te se aktivno uključiti u politički život je donedavno primao čak tri plaće (don Ivan Grubišić), neku siću od kojih 25.000,00 kuna ukupno netto.

Dodamo li ovim crkvenim prihodima i vjerničke uplate za sprovode, vjenčanja, krštenja, odnosno za dijeljenja sakramenata te plaćanja misa za spas duše ili zdravlje recimo Jace, Zokija, uviđamo mračnost financijskog poslovanja Crkve u Hrvata.
Mnogi su uvjerenja kako sintagma „rad na crno“ dolazi od samorazumijevajućeg rada u crnim svećeničkim mantijama. Nismo sigurni kako je to uvjerenje do kraja krivo.

Naime, u vremenu u kojem se i za kolodvorske usluge toaleta dobiva račun s pripadajućim PDV-om, nepoznati iznosi novca, bez ikakvog pisanog traga nestaju u svećeničkim džepovima. Zlobnici i ateisti bi rekli kako je to zbog nepostojanja ikakvih usluga iza svećeničkih nastupa pa se taj novac smatra posljedicom ničim izazvanih poriva vjerničkog puka za poklanjanjima viška svog novca.

Hrvatska je sekularna država. Ova izjavna rečenica bi trebala značiti kako je Crkva oslobođena tereta upravljanja državom. Ako se sekularnost tako tumači, onda je rečenica do kraja ispravna. Crkva se doista ne petlja u politički život države. Zanemarimo li „grijeh struktura“ iz ključne 1998-e godine, skoro da i nije bilo klerikalnog očitovanja u 21-oj godini postojanja države Hrvatske o političko-gospodarskom stanju države. Ovako naivni, da nije prethodnog teksta, pomislili bismo kako je Crkva zagledana visoko u nebesa i kraljevstvo nebesko koje nije od ovoga svijeta. Činjenice takav pogled ipak spuštaju do vrhova svećeničkih stopala.

Naime, teritorijalni ustroj Crkve koji počinje sa župama (općinama), biskupijama (županijama), nadbiskupijama (regijama) završava s Hrvatskom biskupskom konferencijom (Sabor) kojom predsjeda netko od biskupa, a trenutni kardinal (predsjednik) je povjerenik samog Pape. Očito je kako je sama država kopirala teritorijalni ustroj Crkve. Upravo takav ustroj garantira Crkvi posvemašnju kontrolu države. To smo vidjeli u trećesiječanjskoj smjeni vlasti koja je slijedila nakon „grijeha struktura“, kao i u onoj koja joj je slijedila kad su se propovjedaonice koristile umjesto jumbo plakata u izbornoj kampanji (Ovdje nije nebitno naglasiti kako Zadarska nadbiskupija nije pod ingerencijom hrvatskih crkvenih vlasti, nego izravno Rima što govori samo za sebe o pogledu Crkve na hrvatske granice u prošlosti i budućnosti).

Slično kupovini dnevnih novina – kad kupac troši svoj novac kako bi upijao indoktrinirajuće i dozirane informacije te tako samom sebi činio dvostruku štetu jer plaća i za plaćeno dobiva lažnu sliku stvarnosti,  otprilike takav je bio i zadnji posjet pape Benedicta XVI Hrvatskoj. Trošak njegovog gostovanja platio je opet vjernički i nevjernički hrvatski puk solidarno e kako bi mogao čuti stav Katoličke crkve i samog Pape o ulasku Hrvatske u EU. I ovog puta smo platili i za plaćeno dobili štetne poruke.

Papa, koji je nepogrešiv i vođen providnošću Duha svetoga nam  je obznanio kako Hrvatska mora ući u EU. Stoljećima smo bili topovsko meso kraljevinama i carevinama u obrani tuđeg, tzv. predziđe kršćanstva pa nam se sad s visokog mjesta daje novi zadatak: biti predvodnicima kršćanstva u EU koja se u svojim temeljnim dokumentima tog istog kršćanstva nije ni dotakla.

Kako svaki imalo osviješteni Hrvat vidi i zna – Hrvatska pod okupacijom EU bio bi kraj državnosti u startu,a posljedično i nacionalni zator, to takav decidirani stav samog nepogrešivog Pape začuđuje i donosi nova pitanja. Primjerice, ako je Papa nepogrešiv,a EU okupacija Hrvatske totalno pogrešna – zaključak je samo jedan – Bog je gadno pogriješio ili je Duh sveti krivu informaciju Papi proslijedio.

Ako i ostavimo po strani stvari koje tobož ne razumijemo, opet se otvaraju dalja pitanja – zna li Crkva kako je EU talionica naroda i jedna od temeljnih pretpostavki Novog svjetskog poretka koji se najkraće da opisati jednostavnim hitlerovskim jezikom Eine Volk, Eine Fuehrer, Eine Reich, odnosno jedna svjetska Vlada, jedna svjetska banka, jedna svjetska valuta i naravno – jedna svjetska religija.

Papa Ratzinger nas je svojom ovotjednom izjavom o potrebi stvaranja jedne svjetske banke i jedne svjetske valute razriješio svih pitanja, odnosno dao je sve odgovore. Ne samo da crkva zna za nastojanja o uvođenju NWO, nego je Katolička crkva upravo predvodnica NWO i jedan od njegovih glavnih kreatora.

Jer – mi glasa ne čusmo iz Vatikana u zadnjih sto godina o bankarskoj pljački kroz sustav frakcijskih rezervi i stvaranja novca ni iz čega. Nije bilo dovoljno propovijedaonica za razotkrivanje financijskih prijevara ili je Vatikan i sam veselo sudjelovao u duhovnom i materijalnom porobljavanju ljudi kroz financijski sustav? Banca Ambrosiana i njen slučaj nam daju odgovor i na to pitanje.

Panika NWO-ida i njihova žurba za konačnom uspostavom NWO je očito dosegla takve razmjere da je bilo nužno i razotkrivanje Katoličke crkve o njenom pravom poslanju – voditi i nadzirati Novi svjetski poredak!

Da je riječ o vrlo moćnom sustavu, financijskom, logističkom koji je dovoljno velik za pobjednički boj u odsudnoj bitci za kontrolu i porobljavanje svog čovječanstva, vidjeli smo i kroz teritorijalni ustroj Katoličke crkve – u pozadinskom djelovanju u svakoj državi dodatno osnaženi vjerovanjem samih ljudi u neupitnu moralnost i ispravnost njihovih poslanika (svaki svećenik je odgovoran isključivo Katoličkoj crkvi) – doimaju se danas nepobjedivi!

U kolektivnu svijest Hrvata utkano je stanovište kako je Katolička crkva zaštitnica hrvatske nacije kroz povijest. To stanovište nije utkano samo od sebe, utkala ga je upravo pismena svećenička elita dok je istina sasvim suprotna – Hrvatski narod je kroz povijest zaštitnik Vatikanskih interesa. Naime, hrvatski narod postojao je i opstojao i stoljećima, tisućljećima čak i prije nego je kršćanstvo nastalo.

Kršćanstvo nije dobrovoljni izbor hrvatskog naroda, nego ognjem i mačem nametnuto pokrštavanje koje je, po nekim izvorima trajalo preko 600 godina, do 12-og stoljeća čak.

Preko jezuitske tajne službe, Malteških vitezova – Vatikan kontrolira kontrolore ovog svijeta. Dva tisućljeća (najmanje!) se već s tog mjesta kontrolira ljudsko neznanje i drži na niskom nivou. Prijetnju o ljudskom osvješćivanju prave prirode svog podrijetla, o svojim izvornim, od Boga danim moćima i sposobnostima, ljudi u crnom su shvatili ozbiljno.

Shvatimo i mi ozbiljno njihove namjere! Koje su iste danas kao i onomad u djelovanju biskupa Loyole.

http://www.4dportal.com/hr/dnevne-vijesti/vase-price/2111-vatikan-kontrolira-kontrolore-ovog-svijeta

 

Jedna misao o “Vatikan kontrolira kontrolore ovog svijeta

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s