Poziv na tiskovnu konferenciju Koalicije za ločitev države in cerkve, Slovenija

Vabilo na tiskovno konferenco

Peticija za odpravo državnega financiranja rimsko-katoliške cerkve

V torek, dne 18.10.2011 ob 11.00 prirejamo v prostorih Združenja ZB NOB Ljubljana-Bežigrad, Linhartova 13, Ljubljana (bivša občina Bežigrad, prvo nadstropje) tiskovno konferenco, na kateri bomo predstavili Peticijo za odpravo državnega financiranja rimsko-katoliške cerkve, ki temelji na 7. členu slovenske ustave, in zapoveduje ločitev države in cerkve ter s tem posledično odpravo državnega financiranja cerkve in drugih verskih skupnosti.

Koalicija za ločitev države in cerkve je neformalna civilna iniciativa, ki se zavzema za izvajanje, oziroma uveljavitev 7. člena slovenske ustave, predvsem za dosledno uveljavitev načela ločenosti države in cerkve oz. verskih skupnosti v praksi. Deluje tudi na področju 14. in 41. člena ustave. Koalicija je odprtega tipa in se lahko vanjo vključijo vsi, ki podpirajo načelo ločitve države in cerkve oz. verskih skupnosti ter 14. in 41. člena slovenske ustave. Koalicija se obrača predvsem na državne organe in druge institucije ter nanje naslavlja pobude, predloge, peticije in drugo v zvezi s 7., pa tudi 14. in 41. členom ustave.

V omenjeni peticiji predlagamo, da Republika Slovenija preneha financirati rimsko-katoliško cerkev, ker je to v nasprotju z ustavnim načelom ločitve države in cerkve, po katerem mora biti država versko nevtralna. Iz tega izhaja, da ne sme financirati cerkve, saj se s tem postavlja na njeno stran in ji pomaga pri širjenju njene vere. Bistvo delovanja katoliške cerkve je širjenje vere in zveličanje duš, za kar uporablja vsa sredstva, tudi državna. Znano pa je, da je rimsko-katoliška cerkev izjemno bogata. Njeno celotno premoženje po vsem svetu, po ocenah nekaterih poznavalcev, znaša več 1000 milijard evrov. Gre za nepredstavljivo veliko bogastvo, s katerim upravlja samo en človek, to je papež. Zelo bogata je tudi cerkev v Sloveniji, njeno premoženje gre v stotine milijonov evrov in se z vsako državno denarno transakcijo samo povečuje. Cerkev lahko vse svoje dejavnosti krije iz lastnih sredstev in ni potrebno, da v tej hudi krizi zdaj že mnogi revni slovenski davkoplačevalci financirajo super bogato cerkev. Za odpravo te očitne krivičnosti se zavzemamo v koaliciji. Do današnjega dne smo zbrali že več kot 2000 podpisov podpore, brez vsakršnih sredstev in obveščanja javnosti, razen brezplačnega interneta.

Na tiskovni konferenci bo mogoče peticijo tudi podpisati in zvedeti več še o sami koaliciji.

Na tiskovni konferenci bomo spregovorili tudi načrtih koalicije v bodoče. V naši družbi je namreč mnogo kršitev načela ločenosti države in cerkve (državno financiranje cerkve, cerkveni kurati kot del države, cerkvena teološka fakulteta kot del javne univerze, konkordat s svetim sedežem …), mnogo je kršitev verske svobode slovenskih državljanov, saj katoliška cerkev, ob tihem soglasju države, krsti dojenčke brez njihovega soglasja, kar pomeni „prisilne“ krste otrok v nasprotju z 41. členom ustave, ki tudi otrokom jamči svobodo vesti oz. svobodo veroizpovedi, pri čemer ti kasneje sploh ne morejo več celovito izstopiti iz te cerkve, ker ta ne pozna takšnih izstopov … Čeprav je to huda kršitev ustave, se večini to ne zdi problematično. Zakaj? Ker je cerkev s svojo ljudem nasprotno ideologijo, skozi stoletja in tisočletja „zastrupljala“ družbeno zavest, ki je zaradi tega prepredena s krvavo biblijsko ideologijo. Njeno izvajanje je v preteklosti pripeljalo do mnogih grozljivih zločinov, ki se v drugačni obliki nadaljujejo tudi v sedanjosti. Cerkev je z indoktrinacijo svoje ideologije le-to praktično vsadila v gene posameznikov in celotne zahodne družbe.

Zato tudi razmišljamo o postavitvi spominskega obeležja žrtvam cerkve. V ta namen iščemo prostor v Ljubljani.

Več o peticiji in koaliciji na http://www.locitev-drzave-cerkve.org

Vabljeni vsi, ne samo novinarji.

Koalicija za ločitev države in cerkve:
Vlado Began
Greti Čede
Društvo za zaščito ustave in žrtev cerkve
Herman Graber
Jože Lipej
Borislav Kosi
Karmen Simončič
Janja Škrjanc

Poslano:
Mediji in novinarji
Poslanci in državni svetniki
Državni organi
Zainteresirane osebe

__________________
Koalicija za ločitev države in cerkve
Kontakt:
Herman Graber: tel. 041/760 595
Vlado Began, tel. 031/284 643
http://www.locitev-drzave-cerkve.org
info@locitev-drzave-cerkve.org

P.S.
Vse naslovnike vljudno vabimo k podpisu peticije.


 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s