Slučaj kršenja ljudskih prava u Slavonskom Brodu

Kao što vidimo iz izvješća “Odjela za inspekcijske poslove – Pj u Osijeku” nikakvih nepravilnosti nije bilo i “to je samo još jedna pakost jedne djelatnice”. Čudno, sve je više tih pakosnih ljudi koji upozoravaju na kršenje zakona, diskriminaciju kod učenika,  nastavnika i mnogih drugih nepravilnosti. Što nam govore molbe djelatnika i roditelja koji traže od nas  da zaštitimo njihov identitet? Strah! Od čega, koga? Sankcije (ostati bez posla, ugroziti mir svoga djeteta, postati crna ovca u svojoj okolini), nesigurnost u (ne)djelovanju institucija (ne)pravne države. Potpuno razumijemo sve koji se boje otvoreno staviti svoj potpis (mi im i garantiramo anonimnost, zato nam se i obraćaju), jer prijaviti one koji imaju bilo koju funkciju ili vlast znači “ostati bez glave”. U kakvom to društvu živimo i s kakvim (ne)moralnim kršćanskim  vrijednostima, gdje država i crkva ne vide slobodu i prava čovjeka – pojedinca, već podjelu na većinu i manjinu.

Da li šutnja (strah) mnogih koji bi trebali reagirati a ipak to ne čine,  oslobađa odgovornosti za mnoge, naročito veliki broj djece koja su žrtve besćutne ideologije, indoktrinacije i tihe represije. Je li važno misliti samo na sebe i svoje istomišljenike, a ostali neka se snalaze kako znaju?

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s