Reagiranje – demant ravnatelja IOŠ Slavonski Brod na pritužbu profesorice

Demant na“ profesoričine izmišljotine“.
Poštovana, udrugo,David.
Konačno sam uspio doći do interneta i pročitati tekst što ste ga objavili na  svojoj web stranici 26.092011.te na mnogim drugim portalima pod nazivom :     Pritužba profesorice   .
Naime,ravnatelj sam Industrijsko-obrtničke škole u Slavonskom Brodu ,a trenutno sam na službenom putu u Njemačkoj.
Moram reagirati na neistine koje vam je moja cijenjena kolegica profesorica iznijela u svezi ponuđenog predavanja mojim dragim profesorima 28.rujna 2011. na temu : „Mladi pred izazovom relativizma i odgoj savijesti“ u našoj susjednoj  Tehničkoj školi u Slavonskom Brodu .Istina je slijedeća:
Na sjednici Nastavničkog vijeća održanoj 22.rujna 2011. Imali smo dogovore oko ogranizacijskih  poslova vezanih za nastavne planove i programe ,nastavne kurikulume i ostale poslove koji nas čekaju oko priprema za proslavu 65.godišnjice naše Škole.
Tijekom sjednice kolegica iz tajništva mi donosi  e-mail koji je poslala kolegica ravnateljica Tehničke škole.
Pod točkom :Pitanja i prijedlozi sam svima prisutnima pročitao tekst pristigle e-pošte sa ponuđenom temom.

Rekao sam , a to mogu potvrditi i svi tada prisutni članovi Nastavničkog vijeća ( cca 70 – ak) . „Evo, nudi nam se jedno predavanje iz humanističkih znanosti , a obzirom da se mi bavimo tehničkim strukama mislim da  neće naškoditi našoj struci i poslu kojim se bavimo     pa tko bude mogao i imao potrebu neka ode .Nastava druge smjene neka počne u 14,00 sati“.
Dakle, to su moje riječi koje sam izgovorio i iza kojih stojim kao ozbiljna,odgovorna ,stabilna i tolerantna osoba prema svojim cijenjenim kolegicama i kolegama pa i prema drugim vjerama ,nacijama i svjetonazorima .Smatrao sam , a smatram i danas da je tema uistinu interesantna za nas prosvjetne djelatnike , jer smo mi ti koji moramo biti sposobni prenijeti svoja stručna znanja i kompetencije na naše učenike , ali istovremeno moramo  znati razumjeti  poteškoće jednog mladog čovjeka    suvremenog društva, a ne ih omalovažavati iliti kojim slučajem možda vrijeđati .
Dakle,moramo biti i pedagozi i psiholozi i sociolozi kako bismo uspostavili kvalitetnu komunikaciju.
Što se tiče predavača , nisam smatrao da će to nekoga uvrijediti .Dapače,pojedini su članovi Vijeća pozitivno reagirali kad su čuli o kojem je predavaču riječ .Na isti bih način reagirao ako bi se radilo o osobi iz neke druge vjerske zajednice ili nekog drugog  svjetonazora.
Iz   svega ovog se vidi kako ja nikome nisam zapovjedio da ide na predavanje , već neka svatko procijeni prema svojem interesu , a organizacijski sam osigurao da svatko tko želi može otići.
Očito je ovdje riječ o nečem drugom kod cijenjene kolegice .Možda je to samo trenutna njena reakcija na neku situaciju , ali što je tu je .Iz ovoga ja mogu zaključiti kako uvrijeđena kolegica nije bila na sjednici Nastavničkog vijeća toga četvrtka , jer da je bila ako je iskrena i odgovorna za ono što govori ne bi tako reagirala .
A što se tiče slanja mojih poštovanih i cijenjenih djelatnika na seminare i skupove vezane za stručna usavršavanja ,odgovorno tvrdim da je svaki kolega profesor i svaka kolegica profesorica koji su tražili odlazak na iste i otišli te donijeli nove spoznaje , informacije i prijedloge vezane za odgojno- obrazovni rad te ih koriste u nastavi svojih predmeta.
Očito cijenjena kolegica smatra da joj ravnatelj treba pronaći stručni skup u godišnjem katalogu vezanom  za njezinu struku , prijaviti je i ako je ikako moguće umjesto nje prisustvovati  skupu  pa potrebna znanja primijeniti u njezinom nastavnom predmetu.
Poštovana , gospodo.
Zbog istinitosti informiranja ,molim  vas da objavite ovaj demanti  te da ga objavite na svim onim portalima gdje ste objavili i prethodnu neistinu .
Nadalje , nije ozbiljno , odgovorno , a niti moralno objavljivati neprovjerene informacije anonimne osobe.
Lijep pozdrav.
Ravnatelj
Industrijsko-obrtničke škole Slavonski Brod
Luka Mladinović,prof.el.

___________________________________________________________

Odgovor Udruge David na demant ravnatelja:

Poštovani gospodine ravnatelju,

bez da ste i zatražili mi bismo Vaše pismo objavili kao što smo to učinili i sa pismom Vaše djelatnice, tako javnosti dajemo mogućnost da sami prosude gdje leži istina. Već sam početak Vašeg demantija “profesoričine izmišljotine” ostavlja neku nelagodu i intonaciju za mnoga pitanja koja ćemo ostaviti javnosti da ih sama postavi i na njih odgovori. Također i Vaša primjedba ” Očito cijenjena kolegica smatra da joj ravnatelj treba pronaći stručni skup u godišnjem katalogu vezanom  za njezinu struku , prijaviti je i ako je ikako moguće umjesto nje prisustvovati  skupu  pa potrebna znanja primijeniti u njezinom nastavnom predmetu” – govori mnogo o Vašem odnosu prema Vašim djelatnicima. Postavlja se i pitanje gdje su svi ti eminentni psiholozi, pedagozi, sociolozi i humanisti u Hrvatskoj – tko ih zaobilazi u obrazovanju prosvjetnih radnika, jesu li to slučajnosti, tko je odgovoran za to? Da ne bi ispalo pristrano šaljemo Vaše pismo na iste adrese medija na koje smo uputili i pismo Vaše djelatnice.

S poštovanjem!

Udruga David

 

 

2 misli o “Reagiranje – demant ravnatelja IOŠ Slavonski Brod na pritužbu profesorice

 1. Poštovani! Konačno,da i ovom našem apsurdistanu,zvanom HRVATSKA netko progovori o ovakvim pitanjima.Mene nikada nitko nije pitao želim li biti katolik,a upisan sam kao takav,a takva je i vecina od onih 86% hrvata,koji bi se tko zna kako bunili da ih bilo koja udruga učlani bez njihova pristanka.Podrzavam vasu inicijativu za oporezivanje crkve,ali mislim da bi bio pravedniji crkveni porez,pa oni koji se osjecaju katolici ili pripadnici bilo koje vjerske zajednice neka ga i plate.Dok kod oprezivanja crkve nevidim neki veliki smisao,jer bi oni te poreze i dalje placali nasim novcem,novcem poreznih obveznika.Naravno uvođenjem crkvenog poreza bi se konacno doslo do prilicno pouzdanog broja katolika RH.I ako mi netko moze odgovoriti kako se moze istupiti iz katoličke crkve?????

  Sviđa mi se

 2. bruneto latini September 12, 2013 at 08:14
  Poštovani

  Od srca Vam hvala na odlučnosti i hrabrosti.David će pobijediti jer je davno pobjedio.Dakle svakog istinskog Kršćanina,tj.onoga koji vjeruje u Krista,užasava toliki materijalizam crkve i toliko miješanje u politiku.Vodeći ljudi Crkve stalno zaboravljaju da im je zadatak da puku govore o istinskoj vjeri,a ne držati se samo dogmi i samo dogmi.DANAŠNJE VRIJEME ZAHTJEVA RAZUMJEVANJE I PRODUBLJEVANJE TJ.SHVAĆANJE NAROĆITO EVANĐELJA.NEKA NAM GOSPODA OBJASNE ZAŠTO SE GOVORI O ISUSU KRISTU,A NE SAMO O ISUSU.ŠTO SE UISTINU ZBILO SA ISUSOM PRI KRŠTENJU NA RIJECI JORDAN?Tek kada ljudi shvate dubine Krščanstva i njegovu istinitost postat će istinski,a ne tradicionalni Kršćani.
  Gospodi bih preporućio da studiraju izuzetno duboka djela,onoga koga javno prozivaju nećastivim,drRUDOLFA STEINERA Od njega bi mogli puno naućiti jer je do svojih spoznaja došao egzaktnom vidovitošču .Proćitajte njegove cikluse predavanja o Evanđeljima.Dakle gospodo ućimo se poniznosti.-Objasnite puku što uistinu znaće rijećiKrista Isusa.JA SAM SVIJETLOST SVIJETA,TKO IDE ZA MNOM NE LUTA U TAMI VEĆ IMA SViJETLOST ŽIVOTA-ili znate li puku objasniti ove izuzetne rijeći:MOJE JE TIJELO JELO ISTINSKO,MOJA JE KRV PIĆE ISTINSKO.TKO JEDE MOJE TIJELO I PIJE MOJU KRV OSTAJE U MENI I JA U NJEMU.-Pokušajte proćitati što o tome govori dr. Steiner u ciklusu predavanja:IVANOVO EVANĐELJE I IVANOVO EVANĐELJE U SVEZI SA OSTALIM EVANĐELJIMA-Dakle potreno nam je ZNANJE PA VJERA PA PONIZNOST I KONAĆNO ISTINSKA LJUBAV PREMA SVIM LJUDUMA ,BEZ OBZIRA NA NACIJU I T.D.

  Sviđa mi se

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s