Facebook kampanja u Italiji: Neka Vatikan snosi teret krize

24.sata

Talijani smatraju da bi i Crkva trebala doprinijeti proračunu kako bi Italija izašla iz ekonomske krize. Grupi na Facebooku pridružilo se 80.000 ljudi u manje od 48 sati

21.08.2011.

Piše: Vanja Stanojević

Talijani su pokrenuli online kampanju na Facebooku ‘Vatikane, i ti doprinesi proračunu’. Više od 80.000 ljudi pristupilo je stranici grupe koja poziva na ukidanje fiskalnih privilegija Katoličke crkve. Žele Crkvi naplatiti porez na imovinu  jer smatraju da predugo plaćaju za nju zbog čega su, kako kažu, Talijani izgubili već milijarde eura, prenosi La Repubblica.

Na stranici su stotine komentara i prijedloga koji govore samo jedno: u vremenima ekonomske krize, proračunske privilegije Crkve moraju prestati. Žele vratiti porez na dobit i imovinu koji je Vatikanu ukinut 2005.

Mnogi u komentarima zamjeraju i političarima, neki pozivaju na prosvjede na trgovima dok drugi jednostavno predlažu da Crkva donira u dobrotvorne svrhe milijarde eura koje dobiva od države. Bune se jer Crkva ne plaća poreze na nekretnine iako posjeduje gotovo 30 posto nepokretne talijanske imovine.

http://www.24sata.hr/svijet/facebook-kampanja-u-italiji-neka-vatikan-snosi-teret-krize-231886

 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s