Cerkev in čas

Dnevnik.si

Cerkev in čas

Slovenijaponedeljek, 18.04.2011 Tekst: Ranka Ivelja

Po razkritju finančnega poloma v mariborski nadškofiji smo v Dnevniku ob neki priložnosti omenili predavanje dr. Franca Rodeta na TF novembra 1978. Mladi teolog, ki je govoril o stanju tedanjega krščanstva in bil kritičen tudi do režima (“Zločin je zločin, tudi če se izvrši v imenu revolucije.”), je namreč izrekel tudi nekaj zanimivih misli o povojni nacionalizaciji. Cerkev, je tedaj razmišljal Rode, je pred vojno imela premoženje, ki ji ni bilo potrebno za izpolnjevanje poslanstva. Bila je prebogata, zato je posegel vmes Bog in povzročil, da “smo postali bolj revni in morda manj ošabni”.

http://www.dnevnik.si/debate/komentarji/1042438926

 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s