MIRNI ANTIPAPIN PROSVJED: Da li želite platiti dolazak pape u Hrvatsku 2011.godine?

DAVID

Udruga građana za zaštitu ljudskih prava

MIRNI ANTIPAPIN PROSVJED: Da li želite platiti dolazak pape u Hrvatsku 2011.godine?

objavljeno dana 15.04.2011. pod Prosvjed

 

ZAŠTO PLAĆATI DOLAZAK PAPE U RH 2011.godine ?

PROSVJED: Da li želite platiti dolazak pape u Hrvatsku 2011.godine?

Na temu dolaska pape u Hrvatsku predsjednik države Josipović je rekao da bez obzira jesmo li vjernici ili ne, svi znamo da imamo kršćanske korijene i to cijenimo i poštujemo (09.10.2010.).

Kršćanstvo je u naravi besplatno, a to znači provođenje Božanskih zakona u svojem životu bez obzira na pripadnost bilo kojoj konfesiji. Međutim, katolicizam nije besplatan. Financira se milodarima i iz državnog proračuna.

Sekularna država funkcionira po Ustavu RH i odnosi se na kršćanske vrednote. Ne katoličke. Katolicizam je nešto drugo. To je pripadanje Rimokatoličkoj crkvi u Hrvata i nije besplatno. Milodari i proračunska sredstva države su naknada za mirnu savijest koju iskazujemo spram Boga putem posredovanja i učenja svećenstva. Da li pri tom doista imamo mirnu savijest, to je drugo pitanje. Kako nismo sposobni sami se pobrinuti za svoje mentalno i duhovno zdravlje potrebno nam je posredništvo, u konkretnom slučaju Crkve na čelu s papom, čije usluge posredovanja plaćaju svi građani i građanke lijepe naše. Građani i građanke. Ne katolici. Ne kršćani.

Katolici idu u crkvu. Građani i građanke ne idu u crkve. Kršćani ne idu u crkve. Papa ne ide u crkvu. Papa je RIMSKA CRKVA. Katolici idu u posjet toj i takvoj Crkvi. Ne idu u posjet državniku. Međutim, činjenica je da narod plaća porez koji se koristi za posjet državnika Vatikana koji dolazi kao katolički poglavar Crkve koja nije država? Gdje tu vidimo sekularnost Ustava?

PROSVJED: Podržavate li glas u patnji nebrojenih žrtava pedofilije katoličkog svećenstva po čitavom svijetu?

Upućujemo pitanje svim političarima, građanima i građankama  Hrvatske: Zašto svi porezni obveznici RH plaćaju dolazak pape ove godine u RH kada je on samo poglavar RimoKATOLIČKE crkve, ali ne time i predstavnik i poglavar građana, građanki, kršćana, muslimana, protestanata, pravoslavaca…?

Nigdje ne piše da su porezni obveznici katolici. Nigdje ne piše da narod treba platiti dolazak katoličkog pape 42.000.000 kuna?

PROSVJED: Je li kršćanski (ili je to samo katolički) da kardinali i biskupi stoluju u bogato opremljenim palačama a država ih nagrađuje novcem iz proračuna svih građana (katolika i nekatolika)?

Ako papa dolazi samo u državni posjet tada Vlada treba jasno reći zbog čega je bitno trošiti proračunska sredstva kada Vatikan nije članica EU i nema bitnu ulogu u odlučivanju u pristupanju Hrvatske EU. Ako dolazi kao poglavar Crkve tada njegov dolazak treba platiti hrvatska Crkva i sama Sveta Stolica.

Na ovaj način se nezakonito troše sredstva proračuna na povećanje davanja Svetoj Stolici a mimo Ugovora koji su potpisani između RH i Svete Stolice, te je time prekršen zakon.

PROSVJED: Je li kršćanski (ili samo katolički)  da bogati drže propovijedi o Bogu svojim siromašnim vjernicima?

U Proračunu za 2009. godinu na poziciji Ministarstva financija, pod stavkom A539026 „Međunarodni sporazum – Sveta Stolica i RH” izdvojeno je 283.000.000 kuna. U Proračunu za 2010. godinu na istoj je stavci izdvojeno 266.500.000 kuna.

Po tim bi projekcijama na istoj stavci Katolička crkva u 2011. godini dobila 290.130.000 kuna, dakle 8,7 posto više nego u protekloj godini. Procjena troškova za papin posjet je oko 42.000.000 kuna, što povećava izdatke u 2011.godini  Katoličke crkve na 332.130.000 kuna, te se postotak za ovu godinu bitno povećava. Ne postoji pravni osnov za tako nešto, pogotovo ako papa dolazi u posjet katolicima i zbog proglašenja kardinala Stepinca svetim.

Treći posjet pape Ivana Pavla II. 2003.godine stajao je porezne obveznike oko 30 milijuna kuna (ne uključujući donacije državnih tvrtki i neke infrastrukturne zahvate), prva dva posjeta 100 milijuna kuna (uređenje Žnjana),a projekti u Dalmaciji još 80 milijuna. Posjet Zadru pet godina poslije 4 milijuna kuna.

Nije neuobičajeno da se u mnogim državama prije papinih dolazaka polemizira o popriličnim troškovima tih posjeta i tko ih treba namiriti – svi porezni obveznici ili samo katolici. Sekularnost je (očito)  izražena milijunima a ne ustavom zajamčenim ljudskim pravima.

PROSVJED: Da li želite platiti dolazak pape u Hrvatsku 2011.godine?

Glavnina troška (oko 7.5 milijuna eura) Benediktova posjeta  katoličkom Portugalu (89.9% stanovnika izjašnjava se katolicima) u svibnju ove godine pokrivena je novcem iz državnog proračuna.

Četverodnevni posjet pape Benedikta XVI. Velikoj Britaniji u rujnu ove godine stajao je 24 milijuna eura. Posjet Španjolskoj oko milijun eura.

Kada zbrojimo sve iskazane milijune, dolazimo do činjenice da posjeti pape državama više nalikuju financijskim spektaklima rastrošnosti na teret državnih proračuna nego posjetama namijenjenim duhovnoj obnovi.

PROSVJED: Crkva ima svoje države, države imaju svoju Crkvu. Što ima narod? Podržavate li taj konkordat?

Koji je smisao papina posjeta Hrvatskoj? Novi izdatak na teret naroda ili politički spektakl posvećivanja Stepinca kao naknade za maksimu “kruha i igara”? Glas savijesti nema vrijednost izraženu u milijunima, ali zato milijuni poreznih obveznika (bez njihova utjecaja) sigurno putuju u Vatikan. Papa dolaskom u Hrvatsku nezakonito troši novac poreznih obveznika te je stoga pitanje ujedno i odgovor na plaćanje duhovnog razvitka osobe – platiti možete i sami sebi za učinkovitiji način samospoznaje.

Spektakl plaćanja dolaska Benedikta XVI nije toliko atraktivan a da bi se platila i isplatila skupa proračunska ulaznica. Papa&Co nam upravo pomaže da rastemo kroz spoznaju o nepotrebnom plaćanju najveće iluzije čovječanstva.

POZIV

NA ANTIPAPIN PROSVJED

 

U HRVATSKU 3. I 5. 06. 2011 DOLAZI PAPA BENEDIKT XVI

 

POZIVAMO MLADE  (I ONI KOJI SE TAKO OSJEĆAJU) DA SE PRIDRUŽE PROSVJEDU U ZAGREBU, KAKO BI POSLALI JASNU PORUKU MRAČNOJ PROŠLOSTI I SADAŠNJOSTI KATOLIČKE CRKVE I NJIHOVIM PAPAMA KOJI SU ODGOVORNI ZA ŽIVOTE MILIJUNA LJUDI PO ČITAVOM SVIJETU.

 

PROSVJED ĆE SE ODRŽATI U PETAK, 03.06.2011 U CENTRU  ZAGREBA NA CVJETNOM TRGU S POČETKOM U

18 SATI

ORGANIZATOR: DAVID – UDRUGA GRAĐANA ZA ZAŠTITU LJUDSKIH PRAVA

 

15 misli o “MIRNI ANTIPAPIN PROSVJED: Da li želite platiti dolazak pape u Hrvatsku 2011.godine?

 1. Zašto se prosvjed organizira onda kad će biti prekasno da se osnovna ideja prosvjedovanja ostvari? Prosvjed će ovako poslužiti samo kao ‘poruka’ – ali ne i kao djelovanje, jer će za sprječavanje krađe novca iz Blagajne biti prekasno.

  Inače se potpuno slažem. I prosvjed ću probati podržati, ali malo me bode u oči sama ideja. Zašto se ne prosvjeduje – danas.

  Sviđa mi se

 2. Svaki trenutak života je “prosvjed”.
  Za Krista ili protiv Krista.
  U životu,okruženi smo bližnjima različitih stupnjeva svijesti.
  Pomognemo li dnevno,samo jednoj svijesti da se popne stepenicu bliže
  Bogu,mi jesmo prosvjedovali- danas.

  Sviđa mi se

 3. Crkva je doslovce kupila sve političare,tzv.”stranke” koje su također tzv.”hrvatske”.svi ti Lesari,Kosori,Tomašićke i njima slični samo jasno svojom šutnjom podržavaju pedofiliju i pedofile svećenike u Hrvatskoj,kao i besramnu krađu nas poreznih obveznika koji smo odavno prestali osjećati se u sebi vjernicima koji šute poput naših političara i dopuštaju da ih kupi bilo tko za sitne novce da bi se održali na vlasti.mislimo na žrtve pedofila i prazne novčanike koji neće biti punjeni ljudima,vlašću,državom koja šuti krade i podržava pedofile i pedofiliju u crkvi i državi.

  Sviđa mi se

 4. Ne znam kakve veze imaju konstatacije “Kršćanstvo je u naravi besplatno”, kad je Papa morao platiti pozamašnu svotu za Papamobil da bi se zaštitio od kojekakvih agresivnih terorističkih fanatika, da ne spominjem ogromne troškove papinog zaštitarstva, kao i velike troškove ostale crkve da bi ispunjavala svoju ulogu. Siguran sam da bi Papa odbio bilo kakav poklon u obliku novca, ako bi sve potrebe crkve bile besplatne. Što znači da društvo i dalje nije zrelo za komunizam.

  Sviđa mi se

 5. kad ste toliko socijalno osvješteni i pozivate se na nešto što nema veze sa zdravom pameti zašto tu energiju ne usmjerite na nešto drugo poput starih i odbačenih ljudi oni kojima treba pomoć, lako je sjedit i galamit i u svemu tome a tko financira ovu udrugu, ove probisvjete što sjede za računarom i pozivaju na mržnju to ostavite sebi doma, a nas ostale građane ostavite na miru da pošeteno zaradimo svoj kruh

  Sviđa mi se

 6. dragi komunisti vaše je vrijeme prošlo otkud vam pravo da u ime hrvatskog naroda postavljate ovakva pitanja, ako vam smeta dolazak Pape slobodno se vratite u krilo majke srbije odakle ste i došli

  Sviđa mi se

 7. JOŠ VAM U VAŠEM STOŽERU FALI SLAVKO GOLDSTAJN,DAMIR KAJIN,VESNA PUSIĆ,MILANKA OPAČIĆ,SLAVKO LINIĆ,DENIS LATIN,MILORAD PUPOVAC,RATKO GAICA ,VOJISLAV STANIMIROVIĆ,VELJKO ĐAKULA , SAVO ŠTRBAC I STIPE MESIĆ ONDA BI TEK VAŠA UDRUGA BILA ONO PRAVO..A OVAKO!!

  Sviđa mi se

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s