Popis stanovništva: Crkvi trebaju brojevi jer tako stvara dojam moći

Business.hr

UDRUGA DAVID O POPISU STANOVNIŠTVA

Popis stanovništva: Crkvi trebaju brojevi jer tako stvara dojam moći

01.travnja 2011.

Udruga građana za zaštitu ljudskih prava David na današnjoj je konferenciji za novinare, u povodu popisa stanovništva, upozorila na što, po njihovoj ocjeni, prilikom davanja podataka popisivaču građani trebaju obratiti pozornost.

Udruga David tako, među ostalim, poziva građane da razmisle o svojim vjerskim opredjeljenjima kako bi mogli dati jasan odgovor na pitanje “koje ste vjere”.

Ako imate potrebu izjasniti se kao kršćanin, obvezno zahtijevajte da uz to dopišu vjersku zajednicu kojoj pripadate i tako onemogućite manipulaciju u obradi podataka, poručio je predsjednik Udruge Boris Stanojević, upozorivši građane da kontroliraju unošenje svojih podataka u obrazac popisivača.

Ako niste vjernik, zatražite da se točno unese vaše opredjeljenje, preporučio je Stanojević.

Po njegovoj ocjeni, državi, a posebno Katoličkoj crkvi, trebaju brojevi jer putem njih stvaraju, kako je kazao, “vanjski dojam moći”.

Udruga David se, kako su istaknuli njezini predstavnici, zalaže za jednakopravnost svih crkvenih institucija u poštivanju Ustava i zakona.

“Zalažemo se za poštivanje Ustava u kojem je jasno određeno da su sve vjerske zajednice odvojene od države te tražimo od državnih institucija da poštuju Ustav”, poručio je Stanojević.