Nasmiješeni Sanader, Kosor i Bozanić s plakata vas “zovu” da kažete “nisam vjernik”

Foto: Ronald Goršić / Cropix

Index.hr

Piše: I.Kri.
Datum objave: 22.3.2011 13:23

 

U ZAGREBAČKOJ Savskoj cesti danas su na zidovima osvanuli plakati koji građane pozivaju da na predstojećem popisu stanovništva kažu da nisu vjernici i “time se založe za istinu, jer ih njihova tradicija skupo košta”.

Na plakatu je otisnuta i adresa internetske stranice nisam-vjernik.org na kojoj se poziva da na popisu stanovništva dođemo do istinitog podatka o tome koliko vjernika zapravo ima u Hrvatskoj. Ističu kako ta brojka sigurno nije 88 posto, s koliko Crkva u Hrvata često javno barata.

“Dok ljudi gladuju, Crkva gradi vojni ordinarijat za 35 milijuna kuna”

Ističu da godišnje Crkva od Vlade primi preko 300 milijuna kuna; da dok ljudi gladuju, Crkva gradi vojni ordinarijat od 35 milijuna kuna. Usto Crkva za posjet Pape traži najmanje dodatnih 30 milijuna kuna te zabranjuje zaređivanje žena, otežava borbu protiv AIDS-a zabranom kondoma, dopušta da osuđeni pedofili predvode misu. Na kraju stoji opaska da iz Rimokatoličke crkve možeš svojevoljno istupiti.

Pozivaju sve oni koji ne vjeruju u kršćanske dogme i učenja Rimokatoličke crkve da na popisu stanovništva u travnju kažu da nisu vjernici. U fotogaleriji pogledajte zanimljive plakate kojima vas pozivaju da se izjasnite kao ateisti.

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/nasmijeseni-sanader-kosor-i-bozanic-s-plakata-vas-zovu-da-kazete-nisam-vjernik/543515.aspx

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s