Crkva i Vlada

Danas.net.hr

05.01.2010.

Palac dolje zbog ekonomije

Ni Crkva ne vjeruje Jadranki Kosor?!

Glavni urednik Glasa koncila smatra kako je Vlada prilikom sastavljanja i realizacije programa gospodarskog oporavka više radila na kompromisima s moćnim interesnim skupinama, nego na stvarnom oslanjanju Hrvatske na vlastite gospodarske snage.

Čak je i tradicionalno naklonjeni Kaptol skeptičan prema Vladinom programu gospodarskog oporavka.

“Usprkos rekonstrukciji Vlade i najavljenoj provedbi oporavka gospodarstva, komentator uočava više razloga koji ne dopuštaju da se tome povjeruje tek na riječ”, napisao je u uvodniku Glasa koncila čovjek koji u javnosti glasi za neslužbenog glasnogovornika Crkve u Hrvata, Ivan Miklenić.

Iako bi Hrvatska mogla hraniti 20 milijuna ljudi, smatra on, uvozni je lobi sebi podredio gospodarstvo, odnosno proizvodnju i privrednu strategiju.

“To stanje očito je dokaz da je politika išla na ruku uvoznom lobiju, određenim tvrtkama i pojedincima, a na izričitu štetu domaće proizvodnje, domaćeg gospodarstva – u konačnici na štetu vlastitoga naroda”, zaključuje Miklenić.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/01/05/0520006.html

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s