Katolicizam

Pismo jedne čitateljice upućeno Udruzi (podaci poznati uredništvu):

Nije mi jasno svi vjernici ližu oltare i mole se ne znam kojem bogu kad nemaju ljubavi prema usamljenoj familiji koja nikog ne dira i veliki vjernici i žive po božjoj uputi da nijedan Božić ni Uskrs ni Novu nitko iz susjedstva nije došao čestitat te blagdane.Idu na ponoćke, pričest primaju kad se trebaju vjenčavat i to je sad nova moda u katoličkoj crkvi.Problem je u ovoj familiji što su siromašni nitko ih nema zaštititi, i nažalost duševno bolesni., pojedini u familiji.Meni je veća čast njih posjetit i čestitat im blagdane da se ne osjećaju usamljeni nego ovim što ližu oltare a pop sa oltara naglašava zbližite se da se nitko ne osjeća usamljen.To susistvo to samo čuje  kad pop kaže a ne pridržava se božjih uputa pa neznam koji je to bog i vjera. Pratim to već niz godina i prvi put sam dala ovo u javnost nek se zna.I ja sam katolik i molim se Bogu ali ne tom bogu kojeg zli ljudi mole.

________________________________________________

Odgovor Predsjednika Udruge

Poštovana gospođo,

Ovog trenutka pročitao sam Vaše pismo i duboko suosjećam s Vašim spoznajama i osjećajima koje ste izrazili u ovom kratkom pismu. Drago nam je da ste se obratili na našu Udrugu, čiji cilj i je da bude glas običnih ljudi kojima se ne mogu zamagliti njihove oči i istinski osjećaji. Katolička crkva na velika zvona govori o značenju obitelji, no sve to je u kontekstu njenih vlastitih interesa. Vi, a i mnogi ljudi poput Vas prepoznaju licimjerstvo, no, na žalost misle da se tu ne može ništa učiniti i da je bolje u crkvu i vlast ne dirati. Mi vjerujemo kako se itekako može mnogo učiniti da što više ljudi prepozna stvarnost koja im se svakodnevno nudi u obliku vjere u Boga. Također, u Vašem pismu svjedočite o zloupotrebi Božijeg imena od strane svećenstva i obmanu ljudi u obliku lažnog nauka koji se podmeće Bogu. Samo čisto srce koje zaista poštuje Boga u sebi i svom bližnjem u stanju je spoznati licemjerje i prijevaru.

Iskreno hvala što ste to podijelili s nama. Vaše pismo stavit ćemo na našu web stranicu kako bi i drugi mogli čuti Vaš glas.

Srdačan pozdrav!

Boris Stanojević

26.12.2010

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s