(NE)POZNATI MOĆNICI

Bozanić je na Božić napao moćnike koji ugrožavaju prava ljudi u Hrvatskoj, pa tako vjerojatno i prava Crkve, jer i u crkvama su ljudi. Ne zna se otkuda ti moćnici i što to oni „moćno“ rade. Nepoznanica je i pitanje od kuda osjećaj da smo iznad svega i povrh svega. Crkva nema odgovora na nijedno pitanje. Stalno sama sebi postavlja pitanja na koje nitko ne zna odgovore. Vidimo da je situacija beznadna. Već dvije tisuće godina Crkva, kao samozvana zastupnica „Boga“ na Zemlji ne zna odgovore na temeljna ljudska pitanja, ali zna metode prikupljanja milostinje i ljudi u crkvama.

Na dnevnoj bazi Bozanić priča o nesrećama na radu i prometu, o nasilju koje se danju i noću događa u gradovima i selima, a većinu tih nesreća i nasilja ne prouzrokuju neki ljudi koji dolaze iz daleka, već osobe koje žive u našoj sredini i koje susrećemo na našim ulicama i u crkvama.Kao što vidimo vrlo poučne stvari se mogu naučiti u tim kućama od kamena. Kada izađemo van ništa nam nije jasno. Jer tamo se samo postavljaju pitanja. A vani se događaju nesreće na radu i u prometu, neki moćnici, za koje se ne zna tko su, moćno djeluju.

Imamo osjećaj tumaranja između naših domova i crkava a na putu nas može zadesiti svašta tako da bi trebali biti iznad i povrh svega toga ali odgovore kako to učiniti trebamo potražiti – gdje? U crkvama zasigurno ne jer tamo znaju manje od nas, i to po vlastitim riječima. Umirivanje savjesti kroz komfor milostinje i euharistijska slavlja u kućama od kamena je ipak – najsigurniji.

_______________________________________________

Vidi.hr

Bozanić napao “moćnike”
Zagrebački kardinal Josip Bozanić vodio je na božićno jutro euharistijsko slavlje. Na njemu je bilo mnoštvo vjernika, ali i predsjednik Republike Ivo Josipović. Bozanić se u svom govoru obrušio na “moćnike” koji ugrožavaju prava ljudi u Hrvatskoj.

Bozanić je rekao da živimo u društvu u kojemu svakoga dana telefonskim putem kruži svašta, pa tako i tajni dogovori moćnika koji krše prava i dostojanstvo građana i ustanova. Smatra da je to upozorenje na velika odstupanja od općega dobra, no istaknuo je da se još snažnije nameće pitanje od kuda taj osjećaj da smo iznad svih i povrh svega.

Rekao je kako na dnevnoj bazi čitamo i slušamo o nesrećama na radu i prometu, o nasilju koje se danju i noću događa u gradovima i selima, ali je naglasio da većinu tih nesreća i nasilja ne prouzrokuju neki ljudi koji dolaze iz daleka, već osobe koje žive u našoj sredini i koje susrećemo na našim ulicama.
objavljeno u 19:02;
25. prosinca 2010 / mls

http://www.vidi.hr/_hrvatska/index.php3?id=29760#udica

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s