Crkva brani i štiti kriminalce i ubojice

Nacional.hr
17.12.2010. / 14:20
Autor: Robert Bajruši
Miklenićeva božićna poslanica

Dvojba više ne postoji: Crkva brani i štiti kriminalce i ubojice

Ne želeći prejudicirati Merčepovu ili bilo čiju krivnju, braniti nekoga tko je osumnjičen za ubojstvo 43 zarobljenika i čiji su ljudi ispalili metak u mozak 11-godišnjoj Aleksandri Zec, to može samo onaj tko je amoralno smeće

Doista, s obzirom na višegodišnje izjave i postupke velikoga dijela hrvatskog klera, teško se može dogoditi nešto iza čega stoji Katolička crkva u Hrvatskoj, a da nas to iznenadi. Jednostavno, nakon dva desetljeća koliko dio svećenika tvrdi da u slobodno vrijeme levitira, a biskupi utječu na donošenje zakona, godišnje primaju stotine milijuna kuna iz državnog proračuna i cijelo se vrijeme žale kako Hrvatskom vladaju komunisti, ili ćete na sve to oguglati, ili, uzimate li za ozbiljno sve te njihove pripovijesti, završiti u ustanovi zatvorenoga tipa. Razumije se, psihijatrijskoj, a ne zatvorskoj.
Jankomir, a ne Salzburg. A, opet, unatoč raznim psihopatološkim porukama i stajalištima što ih šalju iz crkvenih krugova, posljednji komentar Ivana Miklenića, glavnog urednika Glasa koncila, koji brani Ivu Sanadera i Tomislava Merčepa, takoreći filigranski precizno Katoličku crkvu u Hrvatskoj detektira kao instituciju zaštitnicu kriminalnog nemorala i korupcijske hobotnice. “Ako i kradu, to kradu naši”, skrivena je predbožićna poruka Glasa koncila. Ukratko, Miklenić smatra da je medijska pažnja oko uhićenja bivšega premijera i Merčepa pokušaj “odvraćanja pozornosti od životnih pitanja”.
Svoju je tezu potkrijepio podatkom da se skidanje imuniteta Sanaderu, kao i privođenje Merčepa, podudarilo s 11. obljetnicom smrti prvoga hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana: “Pokretanje službene istrage tempirano je u pomno izabrani trenutak – upravo na dan u koji je pala 11. obljetnica smrti prvoga hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana. Tako je procesu tzv. detuđmanizacije, koja ujedno znači i slabljenje, čak i razaranje hrvatske državotvornosti…”, smatra glavni urednik vodećeg katoličkog glasila u državi. Da ne bi bilo kakve zabune, ponovimo još jedanput – ništa nas ne može iznenaditi kad su u pitanju stavovi najvećeg dijela hrvatskoga klera i crkvenih medija. Međutim, najnoviji uvodnik Glasa koncila eksplicitan je primjer pokušaja obrane kriminalne hobotnice – koja se sastoji od samih ubojica i lopova – što su materijalno i moralno razorili hrvatsku državu i društvo.


Ne želeći prejudicirati Merčepovu ili bilo čiju krivnju, braniti nekoga tko je osumnjičen za ubojstvo 43 zarobljenika i čiji su ljudi ispalili metak u mozak 11-godišnjoj Aleksandri Zec, to može samo onaj tko je amoralno smeće. Tek za vlas manje opasna je teza prema kojoj je pokretanje istrage na dan Tuđmanove smrti – razaranje hrvatske državnosti, koja u logičkom smislu znači da se pohlepni vlastodržac poput Sanadera promovira u sveca zaštitnika Hrvatske. U Miklenićevoj interpretaciji državotvornost znači pokriće za krađu, a Sanader postaje žrtva fiktivne detuđmanizacije.
Zaključak glasi: tko je krao, taj je za Hrvatsku i Tuđmana. E, ovo više nije samo glupo, nego i nadasve opasno, posebno kad se objavljuje u vjerskim novinama koje su uvelike financirane iz državnoga proračuna. Sramotni stavovi, potpora kriminalu i lažljiva manipulacija nacionalnim osjećajima temelj su uređivačke politike Glasa koncila. A sve to, i sramotu zbog zločina merčepovaca i Sanaderova lopovluka, plaćamo svi mi koji živimo u Hrvatskoj.

http://www.nacional.hr/clanak/97811/tko-je-krao-taj-je-za-hrvatsku-i-tudmana-crkveno-glasilo-podupire-kriminal-i-ubojice

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s