Broj 8

Preuzmite časopis u PDF formatu: Časopis Razmisli – Broj 8

U ovom broju pročitajte:

BOŽIĆ ZA PAMĆENJE

Za predstojeći će Božić mnoge nevine životinje završiti na lomači naših osjetila. Inkvizicija ljudske bezosjećajnosti spram bližnjih predugo tvrdne u našim srcima. Veo umiranja od davnina gori na lomačama crkvene inkvizicije koja nikada nije prekinula nit svog djelovanja.

Najužasniji dokument u povijesti ljudskog roda Malleus Maleficarum (Malj protiv vještica) oslikava brutalnost crkve koju bez komentara možemo prevesti u popis imena nedužnih žna i muškaraca spaljenih u lomačama Hrvatske:

1. Margareta(majka Elizabete), spaljena na Griču, 1429.

Katolička crkva i danas, na ovaj Božić, blagoslivlja sve na čijim stolovima vidimo inkvizicijske lomače u kojima gore purice, kokice, zečevi, patke, guske, svinjske glave. To su lomače ljudske svijesti i milosrđa.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s