Milinović: Zajedno s Crkvom vraćamo Hrvatsku u Europu

 25.07.2010 / 14:34

Večernji list

10. obljetnica Gospićko-senjske biskupije

Milinović: Zajedno s Crkvom vraćamo Hrvatsku u Europu

Oko tisuću vjernika okupilo se na misi povodom 10. obljetnice Gospićko-senjske biskupije koju je predvodio msgr. kardinal Josip Bozanić.

 Piše: mč/VLM

GOSPIĆ – Krbavski biskupski štap ponovno je u Lici. Događanja ovih dana najbolje svjedoče što znači imati biskupiju. Gospić je prije deset godina postao biskupski grad i počela je nova stvarnost – rekao je msgr. kardinal Josip Bozanić, na svetoj misi povodom desete obljetnice Gospićko-senjske biskupije koja je održana u parku ordinarijata u Gospiću.

http://www.vecernji.hr/regije/milinovic-zajedno-crkvom-vracamo-hrvatsku-europu-clanak-171668

Na misi su uz nekoliko tisuća vjernika s područja Gospićko-senjske biskupije bili nadbiskup riječki Ivan Devčić, nekoliko biskupa te Darko Milinović, potpredsjednik Vlade RH.

Msgr. Mile Bogović, gospićko-senjski biskup zahvalio se na velikoj pomoći vjernika i svjetovne vlasti, a Milinović je u svojoj čestitci istakao da će Vlada i dalje pomagati završetka gradnje Crkve hrvatskih mučenika na Udbini.
 
– Crkva hrvatskih mučenika je simbol stradanja ali i opstojnosti hrvatskog naroda na ovome području. Zajedno s Crkvom vraćamo Hrvatsku u Europu, hvala vam na potpori. To je naš zajednički interes i posao – rekao je Milinović.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s