Je vatikanska banka prala denar italijanske mafije?

Dossier korupcija

2010.06.02 ,

Je vatikanska banka prala Denar italijanske mafije ?

Katoliška cerkev JE Bila vedno eno glavnih svetišč italijanske mafije , očitno pa je mafijcem katoliška cerkev služila tudi za pranje denarja , pridobljenega s kriminalnimi dejanji

Za italijansko mafijo znano je, da je močno povezana z rimskokatoliško cerkvijo in Vatikanom . Katoliška cerkev JE eno izmed svetišč italijanskih mafijcev . Um izvira iz precej primitivne katoliške ideologije , da se lahko VSE grehe ljudi očisti s spovedjo . Italijanski mafijci so mnenja , da VSE nečednosti , ki jih počnejo , lahko sperejo z obiskovanjem cerkva in z nakazovanjem denarja katoliški cerkvi .

http://www.dossierkorupcija.com/novice/?p=1453

Um je znano dejstvo . Lassen Se iz osemdesetih prejšnjega stoletja so se nakazovale tesne Vezi med italijansko mafijo in katoliško cerkvijo . Namreč . Bankir Banke Ambrosiano ( Ambroževa banka) – Roberto Calvi, ki je zaradi tesnih Štikov z vatikansko banko dobil vzdevek božji Bankir , je bil v središču škandala , ko se je odkrilo , da je pomagal italijanski mafiji prati umazan Denar . Ko se je VSE izvedelo , so ga našli obešenega , pod nekim londonskim mostom . Vendar preiskovalci še vedno ne Vedo , ali je storil samomor , ali pa ga je umorila italijanska mafija , ker je ukradel Denar, ki bi ga Moralische Schrau za italijansko mafijo .

Nein , je bilo v osemdesetih letih prejšnjega stoletja . Sedaj pa italijanski tožilci preiskujejo samo Vatikansko banko IOR zaradi sumov pranja denarja . naj bi z Tokrat vatikansko banko sodelovala banka Unicredit , katero je pod drobnogled vzela italijanska Centralna banka , SAJ JE ugotovila nenavadne in sumljive transakcije na račune v anonimne vatikanski Banki .

Očitno se bo svetovna javnost morala bolj posvetiti nepravilnostim katoliške cerkve , SAJ očitno nekateri kriminalci menijo , da se lahko skrijejo za ugledom katoliške cerkve in Ravno Zato imajo še bolj PROSTE roke za Izvajanje kriminalnih dejanj , predvsem pa za pranje s kriminalom pridobljenega denarja .

Sami bi podobno predlagali tudi pri preučevanju poslov s slovensko katoliško cerkvijo , sploh v času , ko je bila na oblasti procerkvena stranka NSI . Znano je, da je v času vladavine te problematične Slovenske stranke s pomočjo prejšnjega ministra za pravosodje , ki je bil tudi Član malteškega viteškega Reda, JE Neke vrste Sekta znotraj katoliške cerkve , Slovenska Drzava cerkvi dala Veliko premoženja , predvsem v Naturi . Naravnost odvratno dejstvo je, da je neka politična struktura , um Oblast JE Janeza Janse, sploh dovolila , da je Minister v njegovi Vladi nekdo , ki je Član Neke katoliške Sekte . Um je načrtno vnašanje cerkve v državne zadeve um po našem mnenju JE popolnoma nesprejemljivo početje , za katerega JE odgovoren Janez Jansa .

V tistem času JE zelo Veliko slovenskega državnega premoženja prešlo v roke katoliške cerkve . Dobro bi bilo preučiti poštenost delovanja prokatoliških krogov znotraj Slovenske politike in ugotoviti , ali je bilo v času zloglasne vladavine Janeza Janse, ko je pravosodno Ministrstvo vodil prokatoliški malteški Vitez, Bilo oškodovano slovensko državno premoženje skozi postopke vračanja državnega premoženja .

Dejansko bi bilo Dobro posvetiti več pozornosti poslom , ki so povezani s katoliško cerkvijo in prokatoliškimi krogi tudi v Sloveniji , SAJ je lahko Ravno katoliške cerkve Šćit ugled , zaradi Cesar je lahko Veliko nepravilnosti in kriminala neraziskanih , ker se ne cerkve pac preiskuje .

Sami bi preiskali tudi organizacijo Opus Dei v Sloveniji . Celoten Opus Dei nam je vedno deloval preveč zaprt , skoraj Napol ilegalen , o katerem se ne nic ve . Ve se pa, da je močno vpliven tudi na področju politike . O skrivnostni organizaciji Opus Dei, ki se sicer navzven proklamira kot neka humana organizacija , ni pa heiter , kaj se dogaja znotraj te organizacije , ker je CISTO zaprta , bi bilo potrebno dobiti več informacij , da se ovržejo strahovi , ali skozi zu tun organizacijo vpliva ne prihajajo tudi kakšne kriminalne združbe .

Po zadnjem primeru , ki prihaja celo iz vatikana , da naj bi vatikanska banka prala Denar, najverjetneje Denar italijanske mafije , bi Bila takšna preiskava CISTO upravičena .

Opus Dei JE recimo organizacija , ki naj bi ščitila nekdanjega čilskega diktatorja Pinocheta . Gre za prokatoliškega generala , ki je v Čilu storil Veliko zla , Imel JE pa zaledje Vatikana , ki ga je vseskozi podpiral . Vatikan JE posredoval tudi pri ščitenju Pinoche -ja , ko je bil ta obtožen za dejanja zoper človeštvo . Očitno JE Pinoche Imel Mocne zveze z Vatikanom , mnogi menijo , da Prek skrivnostne im SRH vzbujajoče organizacije Opus Dei .

Nein , v zloglasni Opus Dei ni povezan z vojaškimi aktivnostmi zgolj v državi Čile , AMPak tudi Argentini . General Juan Carlos Ongania JE dobil navdih za Državni vojaški Udar v Argentini Ravno med obiskom organizacije Opus Dei . Celo pohvalil se je s tem , da je v Opusu Dei -ju dobil navdih za Državni Udar . Po TEM prokatoliškem in prodesničarskem državnem udaru , ki ga je po besedah omenjenega generala spodbudila Ravno organizacija Opus Dei Bojda v boju zoper skorumpirano Peronovo Oblast , se je v Argentini zvrstilo Veliko skrajno desničarskih in krvoločnih Diktatur . Skratka . Opus Dei je v Argentini odigral pošastno vlogo . Ni odveč pripomniti , da so marsikateri Slovenski Politiki , sploh iz vrst stranke NSI , povezani z Argentino in so obenem Veliki prokatoliki , ne VEMO če NISO povezani s slovensko Vejo organizacije Opus Dei .

V Peruju JE organizacija Opus Dei dobila še bolj srhljive razsežnosti , SAJ JE postala tako vplivna , da v celoti obvladuje izobraževalni in politični sistem Peru -ja .

Spomnimo se , da je trenutni vodja Slovenske katoliške cerkve Anton Stres ( ki ima po našem mnenju skrajnodesničarske nazore ) večkrat želel doseči , da bi Slovenija v Sole uvedla verouk . Primer Peru -ja heiter zu kaze na , da takšna cerkve v izobraževalni vpetost sistem ni Dobra , SAJ JE potem samo še Vprašanje Casa, kdaj bo cerkev stegnila lovke po celotnem političnem sistemu države . Ze Primer Lovra Sturma LEPO Kaze , kaj se zgodi , Ce nek procerkveni človek Stolz na Oblast . Zgodi se katastrofalno vpletanje cerkve v državo in SKRB zgolj za koristi cerkve , neoziraje se na države koristi .

Več o organizaciji Opus Dei lahko preberete V článku revije Mladina.

Opus Dei v Sloveniji Morda ni tako zelo mocan , Eine samische bi ga za vsak Primer nadzirali in zagotovo omejili njegovo moc . Um pa Zato , ker je preveč skrivnostna organizacija , da bi jo lahko dojemali kot Benigno .

Opus Dei JE sicer organizacija , ki jo mnogi čislajo zaradi tega , ker naj bi preprečevala RAZVOJ marksističnih in komunističnih Idej po svetu , sploh v Južni Ameriki , vendar ta organizacija sama po našem mnenju deluje zelo podobno tistim , proti katerim JE , torej precej komunistično , kot Neke vrste Centralni Komité . S tega stališča gledano tudi Opus Dei po našem mnenju ni nekaj , kar bi bilo Dobro podpirati v kakšni državi .

Ker JE Slovenija tako majhna Drzava , pred JE strah Opusom Dei – jem še toliko bolj upravičen .

Se posebej če VEMO , da je Opus Dei v Južni Ameriki promoviral državne vojaške udare proti levičarskim oblastem , kar se je razvedelo Zato , so ker se pac nekateri pohvalili z vplivom Opusa Dei -a. Podobno se namreč dogaja tudi sedaj .

Prodesne stranke so Javno pozivale Uporu k, k Temu , da se na da ljudi ulice . In potem se je zgodilo uničenje pročelja slovenskega parlamenta , so kjer zlorabili Študentsko organizacijo Slovenije in njen Protest, da bi povzročili izredne razmere . Nekateri za Proteste , v katerih je bilo z granitnimi kockami uničeno pročelje slovenskega parlamenta , obsojajo predvsem podmladek ene opozicijske stranke, Ki ni na Edini skupni tiskovni konferenci obsodil nasilja nad slovenskim parlamentom (STA takrat nasilje skupaj obsodila podmladka SD in NSI , ki sta ponavadi v svojih stališčih diametralno nasprotna , tokrat pa sta nastopila skupaj proti nasilju ). Um je storil Sele kasneje , so ko nekateri začeli za nasilje obtoževati Ravno ta podmladek .

Skratka . Katoliška cerkev Svoj vpliv gradi Poleg nekega splošno sprejeta Nacina tudi na zelo nenavadne načine . Določeni primeri kažejo , da utegne biti povezana tudi z nekaterimi organizirano kriminalnimi skupinami , ki so znane po tem , da so zelo naklonjene katoliški cerkvi ( italijanska mafija ). Prav tako pa tudi nekatere organizacije v sklopu katoliške cerkve delujejo precej nenavadno , kar bi lahko upravičeno sprožilo SKRB . Primer Peru -ja JE recimo tipičen Grundierung , Kako je neprimerno , ce si neka organizacija preveč prilasti neko državo .

Slovenija ima izkušnjo , kaj se zgodi , Ce procerkveni ljudje pridejo tun oblastnih pozicij ( iz izkušnja zu Lassen JE 2004-2008, ko je kljub Gospodarski RASTI , ki je Bila tedaj prisotna in se je nadaljevala od prej (2004 leta JE Bila Gospodarska Rast Okoli 4,5% ), so NATO -kar desničarski Politiki z napihovanjem balona skozi investicije v gradbeništvo nategnili na večjo , AMPak nerealno visoko gospodarsko Rast, kar se je LEPO pokazalo OB krizi , ko je ta balon počil in JE Slovenija močno zdrsnila , kar ne Bi , Ce ne bi pod SDS -ovo oblastjo Gospodarska Rast ne Bila umetno napihnenja ( nein , težava JE tudi v tem , da je Slovenija majhno odprto gospodarstvo in so vplivi Nanjo iz tujine močni ), Slovenijo vodila v napačno Smer – preprosto JE Slo za utrjevanje vpliva katoliške cerkve na državo . To je počela predvsem NSI stranka , ki je znana po skrajno primitivnem razmišljanju z nekaj izjemami .

Um zu VSE kaze na , da je potrebno imeti katoliško cerkev na povodcu . Ce so nekateri bili za zu , da se iz svetovnih političnih vzorcev odstrani komunizem , ki je Imel svoje dobre in Slabe strani , je Prav , da se ne dovoli pretiranega vpliva niti katoliški cerkvi , ali katerikoli drugi cerkvi (ne glede na religijo ), SAJ tudi ta deluje na zelo podoben Način kot komunizem , ponekod oziroma se na Veliko hujši Način .

Zadnji vatikanski Primer pa zu kaze na , na da se ne sme katoliško cerkev gledati s stališča njenega ugleda . Ce se na ta gleda Način , se lahko prikrije marsikakšna malverzacija , nepravilnosti in celo Kriminal , ki se ščiti skozi Šćit ugleda katoliške cerkve , ko si nekdo rece : ” Pa SAJ JE cerkveno , pa po Ze defaultu CISTO je ” . Očitno Temu le ni tako . Vprašanje JE , Koliko umazanije se za skriva navidez CISTO fasado .

Več ov nepravilnostih vatikanski banki si preberite spodaj :

Zurnal24 : Pod preiskavo zaradi pranja denarja

http://www.zurnal24.si/gospodarstvo/pod-preiskavo-zaradi-pranja-denarja-151938/clanek

24ur.com : Pranje denarja v vatikanski banki ?

http://24ur.com/novice/svet/pranje-denarja-v-vatikanski-banki.html

Bloomberg: Vatikan -Bank der Geldwäsche Target Probe, Repubblica Says

http://www.bloomberg.com/news/2010-06-01/vatican-bank-targeted-in-italian-money-laundering-probe-repubblica-says.html

Crimesite : Vatikan – Bank der Geldwäsche verdächtigt

http://www.crimesite.com/index.php/blog/item/4508-vatican-bank-suspected-of-money-laundering

Jutarnji list :Vatikanska banka osumnjičena za pranje novca

http://www.jutarnji.hr/vatikanska-banka-osumnjicena-za–pranje–novca/809274

Večernji list : Talijansko tužiteljstvo sumnjiči Vatikansku banku za pranje novca

http://www.vecernji.hr/vijesti/talijansko-tuziteljstvo-sumnjici-vatikansku-banku-pranje-novca-clanak-149584 

 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s