Glas Koncila podržao premijerku Kosor: Izbori bi sada bili kao potres

Jutarnji.hr

POTPORA CRKVE

Glas Koncila podržao premijerku Kosor: Izbori bi sada bili kao potres

Autor: Slavica Lukić

14.07.2010.

ZAGREB – Što bi Hrvatskoj stvarno donijeli prijevremeni parlamentarni izbori, pitanje je kojim se u svom najnovijem komentaru bavi glavni urednik Glasa Koncila Ivan Miklenić. Glavni komentator s Kaptola kritizira povlačenje HSLS-a iz Vlade, kao i SDP-ovo prizivanje prijevremenih izbora. Miklenić je zabrinut što sve više do izražaja dolazi sebični grupni stranački interes “umjesto da se vodi briga najprije o zajedničkom općem dobru čitave nacije, čitave države”.

Na moguće prijevremene izbore gleda kao na “potres i zastoj u ostvarivanju stvarnog napretka” te dodaje kako je “sasvim jasno da smjena vlasti (…) nipošto nije jamstvo da će Hrvatska biti usmjerena u zdravom, realnom i uspješnom smjeru”. Dakle, nakon više simboličnog nego stvarnog gubitka koalicijskog partnera, i ponovnog zaduživanja, premijerka je dobila snažnu poruku – da na potporu Katoličke crkve i dalje može računati.

http://www.jutarnji.hr/glas-koncila-podrzao-premijerku-kosor–izbori-bi-sada-bili-kao-potres/846962/

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s