Lombardi: Katolička crkva sposobna je zaliječiti svoje rane

Nacional.hr

24.04.2010. / 20:07

 Autor: Hina

Lombardi: Katolička crkva sposobna je zaliječiti svoje rane

“Vrijeme je istine, transparentnosti i vjerodostojnosti”, naglasio je otac Lombardi

 Rimokatolička crkva, okaljana pedofilskim skandalima, sposobna je zaliječiti svoje rane, rekao je u subotu vatikanski glasnogovornik Federico Lombardi.

http://www.nacional.hr/clanak/82350/lombardi-katolicka-crkva-sposobna-je-zalijeciti-svoje-rane 

“Vrijeme je istine, transparentnosti i vjerodostojnosti”, naglasio je otac Lombardi na konferenciji o komunikaciji koju je organizirao Vatikan. “Crkva je sposobna prepoznati svoje rane i zaliječiti ih”, dodao je.

 Te izjave stižu nakon što je Benedikt XVI. ovog tjedna prihvatio ostavke dvojice biskupa upletenih u pedofilske afere.

 Roger Vangheluwe iz Brugea u Belgiji priznao je da je godinama zlostavljao jednog maloljetnika. On je prvi biskup koji je odstupio zbog vlastitog seksualnog zlostavljanja maloljetnika od početka vala skandala koji potresaju crkvu u Europi i Americi.

 Irac James Moriarty je četvrti biskup koji je predao ostavku zbog zataškavanja slučajeva zlostavljanja. Visoki crkveni dužnosnici su optuženi da su štitili svećenike zlostavljače i slali ih u druge župe gdje su neki nastavili sa zlostavljanjima, umjesto da ih prijave pravosuđu.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s