Papa Benedikt XVI: Crkva kao sekta

Njemački vatikanist Oschwald:

“Ljudi žele reforme, među kojima ne samo izmjenu strukture rimske kurije, nego i ukidanje celibata za svećenike. Službena Crkva ih ne želi, a to ne želi ni Ratzinger. Ja sam želio da Ratzinger postane papa u nadi da će propasti njegova reforma, jer bez te propasti nisu moguće prave reforme. Postoji zatvoreni krug. Ljudi oko njega određuju njegovo mišljenje, a on drži kako od tih ljudi i zajednica dobiva pravu ideju o svijetu, što je pogrešno.           Foto:arhivpapa sekta

Te zajednice nisu Crkva nego sekte koje rade za svoju organizaciju, a ne za ljude – drži Oschwald koji kao jednu od utjecajnih skupina spominje Integriranu katoličku zajednicu (Integrierte Katholische Gemeinde) iz Bavarske. Postoji čak i jedna slika J. Ratzingera u civilu s predstavnicima te zajednice.”

http://www.vecernji.hr/vijesti/papa-okruzen-fundamentalistima-koji-ne-dopustaju-reforme-crkvi-clanak-128686

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s