Zeleni traže odštetu za žrtve zlostavljanja

Slobodna Dalmacija

15.04.2010. | 08:47

Njemačka  

Zeleni traže odštetu za žrtve zlostavljanja

U Austriji će, kao i u Njemačkoj, idućih tjedana biti održan niz okruglih stolova o temi svećeničkog zlostavljanja djece. Kritizira se, međutim, što same žrtve ne sudjeluju u tim razgovorima, poput njihovih supatnika u SAD-u, no pomaka ipak ima.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Svijet/tabid/67/articleType/ArticleView/articleId/99110/Default.aspx 

Predstavnici njemačke Stranke zelenih, pak, uvjereni su da je izostanak žrtava namjeran, kako bi predstavnici Crkve bili pošteđeni susreta sa žrtvama. Zeleni pritom traže osnutak fonda za odštetu žrtvama u koji bi Crkva trebala uplatiti najmanje 100 milijuna eura.

Podržao ih je bečki kardinal Christof Schenborn, koji je priznao zlostavljanje i objavio kako je angažirao odvjetnika za žrtve zlostavljanja, koji bi im trebao pomoći pri eventualnim procesima oko odšteta.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s