Kardinal: Vjernike neće pokolebati priče o seksualnom zlostavljanju

Monitor.hr

04.04.2010.

Đonom na Uskrs

sodano20100404001

Kardinal: Vjernike neće pokolebati priče o seksualnom zlostavljanju

Kardinal Angelo Sodano na uskrsnoj je misi rekao kako katoličke vjernike neće pokolebati zlonamjerne priče o seksualnom zlostavljanju. U pomalo neobičnom istupu doajen kardinala stao je tako na stranu pape, koji je sličnu stvar nedavno rekao, iako u današnjem obraćanju vjernicima papa ova zlostavljanja nije spomenuo. Ovime je Vatikan, na svoj najveći blagdan, umjesto “poruke oprosta, dobrote i istine” zauzeo jedan grub i napadalački gard. Zato se u Hrvatskoj iskazao splitski nadbiskup Marin Barišić koji je rekao kako je najispravniji način čestitanja Uskrsa onaj kako ga čestitaju pravoslavni vjernici: “Isus uskrsnu – zaista uskrsnu”.

 http://www.monitor.hr/vijesti/kardinal-vjernike-nece-pokolebati-price-o-seksualnom-zlostavljanju/142807/

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s