Pedofilija u Crkvi: Papa prihvatio ostavku irskog biskupa Johna Megeeja

Indeks.hr

Pedofilija u Crkvi: Papa prihvatio ostavku irskog biskupa Johna Megeeja

Tekst: I.Kri.
24.03.2010.

PAPA Benedikt XVI. je danas prihvatio ostavku irskog biskupa Johna Mageeja nakon što ju je on ponudio zbog svoga držanja tijekom pedofilskog skandala u koji su bili upleteni svećenici.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pedofilija-u-crkvi-papa-prihvatio-ostavku-irskog-biskupa-johna-mageea/482594.aspx

Biskup je ponudio ostavku nakon što je u crkvenom izvještaju kritizirano njegovo ponašanje kada su dva svećenika iz njegove biskupije optužena za zlostavljanje djece. U izvještaju piše kako ne postoji dokaz koji bi upućivao da je rizik primjereno identificiran te se djecu potencijalno izložilo novom zlostavljanju.

U priopćenju iz Vatikana stoji kako je Papa prihvatio ostavku na temelju članka iz kanonskog zakona koji kaže da biskup, koji zbog svoje bolesti ili nekog drugog razloga ne može obavljati svoju dužnost, može zatražiti razrješenje.

Magee se “iskreno ispričao” zbog svojih pogrešaka te moli za oprost žrtve zlostavljanja. “Želim još jednom uputiti iskrene isprike svima koji su tijekom moga biskupovanja ili u drugo vrijeme bili zlostavljani od strane svećenika u biskupiji u Cloyneu”, kazao je Magee.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s