iDnex.cz: Církev vyšetřuje další zneužívání, prověřuje berlínské salesiány

iDnes.cz

Církev vyšetřuje další zneužívání, prověřuje berlínské salesiány

21. února 2010  22:35

Římskokatolická církev začala vyšetřovat případy sexuálního zneužívání mladých členů berlínského církevního spolku Salesiánů Dona Boska. Zneužívání spadá podle časopisu Spiegel do let 1960 až 1975 a podezřelých lidí je několik, tři z nich už jsou ale po smrti. Dva podezřelí ke společnosti salesiánů patří ještě dnes, obvinění ale odmítají. 

Mluvčí spolku v Mnichově uvedla, že salesiáni hluboce litují jakéhokoli zneužití, kterému byli mladí členové berlínského spolku vystavováni.

http://zpravy.idnes.cz/cirkev-vysetruje-dalsi-zneuzivani-proveruje-berlinske-salesiany-10g-/zahranicni.asp?c=A100221_223538_zahranicni_abr

List Berliner Morgenpost citoval zdroj, podle kterého se ve spolku odehrávaly věci, proti kterým jsou případy sexuálního zneužívání na jezuitském gymnáziu Canisius-Kolleg v Berlíně “slabou kávou“.

Na berlínském gymnáziu Canisius-Kolleg aféra o sexuálním zneužívání žáků propukla koncem ledna. Další pak vyšly najevo na církevních školách v St. Blasienu v Bádensku-Württembersku, v Hamburku, Bonnu, Göttingenu a v Hannoveru. (čtěte více o zneužívání na německých církevních školách)

Zatím se přihlásilo 115 obětí a některé z nich se dožadují odškodnění v desítkách tisíc eur. Oběti již jmenovaly více než desítku pracovníků jezuitských ústavů v Německu, kteří se na nich údajně dopouštěli trestné činnosti. (viz článek o žádostech o odškodnění)

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s