Bozanić namjerno bojkotirao Josipovićevu inauguraciju?

Indeks.hr

Bozanić namjerno bojkotirao Josipovićevu inauguraciju?

Tekst: J.C.

21.02.2010.
KARDINAL Josip Bozanić u četvrtak nije bio na Markovom trgu. Poglavar Katoličke crkve u Hrvata nije mogao nazočiti inauguraciji trećeg predsjednika Ive Josipovića jer je u tom trenutku bio u inozemstvu. Nalazi se, naime, na avionu kojim je iz Kanade letio u SAD.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/bozanic-namjerno-bojkotirao-josipovicevu-inauguraciju/477001.aspx

Naime, Bozanić je imao ranije dogovoreni posjet hrvatskim iseljenicima u Torontu, nakon čega je posjetio i hrvatsku zajednicu u New Yorku. Posjet SAD-u navodno je dogovoren kad je Bozanić već bio s druge strane velike bare, a u tome mnogi vide političku poruku upućenu deklariranom agnostiku Josipoviću.

S Kaptola to demantiraju i poručuju kako je Bozanić želio što duže ostati među hrvatskim iseljenicima. Iako je Josipović najavljivao otklon od Mesićeve politike prema Crkvi i izrazio nadu da neće ulaziti u sukobe s crkvenim dužnosnicima, čini se da je već početak njegovog mandata obilježio “tihi rat” s Kaptolom.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s