Licemjerstvo spram žrtava: ZA KRIMINALNO PONAŠANJE SVEĆENSTVA KRIVAC JE SEKSUALNA REVOLUCIJA, A NE SAMO SVEĆENSTVO

TPORTAL/HINA

 NJEMAČKI BISKUPI

 16.02.2010.

‘Za pedofiliju u Crkvi kriva je seksualna revolucija’

Njemački biskup Walter Mixa smatra da je seksualno zlostavljanje djece od katoličkih svećenika, između ostalog, i posljedica seksualne revolucije i sve otvorenijeg odnosa društva prema spolnosti, prenio je dnevnik Augsburger Allgemeine u utorak

‘Takozvana seksualna revolucija tijekom koje su progresivni kritičari morala tražili legaliziranje seksualnih kontakata između odraslih i maloljetnika, sigurno nije nedužna po tom pitanju’, rekao je augsburški biskup Mixa za Augsburger Allgemeine komentirajući najnoviji skandal zbog dugogodišnjeg seksualnog zlostavljanja maloljetnika na isusovačkim internatima u Njemačkoj.

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/55814/Za-pedofiliju-u-Crkvi-kriva-je-seksualna-revolucija.html


On je istodobno seksualna zlostavljanja koja su počinili svećenici nazvao ‘iznimno odvratnim zločinima’.

‘Kao dušobrižniku posebice mi je teško kada vidim da svećenici čine takve zločine’, rekao je Mixa. Trenutačnu diskusiju o tome u kojoj mjeri celibat utječe na pojavu pedofilije među svećenstvom okarakterizirao je kao neutemeljenu.

‘Nema znanstvenog dokaza koji bi ukazao na to da postoji veza između celibata i pedofilije’, zaključio je Mixa.

U međuvremenu se broj prijavljenih slučajeva seksualnog zlostavljanja djece na isusovačkim internatima proteklih desetljeća popeo na više od 100. Stranka Zeleni zatražila je od pape Benedikta XVI. da se aktivno uključi u rasvjetljavanje ovog skandala.

Isusovački red u Berlinu je pozvao je na zajedničku molitvu na Pepelnicu, čime se želi iskazati ‘sram i žaljenje’ zbog ‘krivnje pojedinih isusovaca i katastrofe institucionalnog ignoriranja problema’.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s