Papina osuda zlostavljanja djece

Indeks.hr

I.Ka

08.02.2010./21.00 h

Papa osudio zlostavljanje djece i zakazao sastanak s irskim biskupima

NA PLENARNOJ sjednici Pontifikalnog vijeća papa Benedikt XVI. izrazio je žaljenje zbog kršenja prava djece u Crkvi. Papa je na 20. obljetnici Međunarodne konvencije o pravima djeteta kazao kako je Crkva tijekom stoljeća po uzoru na Isusa Krista čuvala prava djece, ali su neki, na žalost, djelovali suprotno tome.

Papa Benedikt XVI. je za sredinu mjeseca zakazao susret u Vatikanu s katoličkim biskupima iz Irske zbog skandala u koji su uključeni irski svećenici. “To je ponašanje zbog kojeg Crkva ne prestaje žaliti i osuđivati ga”, rekao je Papa.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/papa-osudio-zlostavljanje-djece-i-zakazao-sastanak-s-irskim-biskupima/474661.aspx

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s