Ateisti Srbije

Livno online

05.02.10.

Novi Sad: Osnovana udruga Ateisti Srbije

U Novome Sadu je osnovana udruga građana jasnog i nedvosmislenog imena – Ateisti Srbije, a u programskim dokumentima se kao temeljni cilj ističe promoviranje ateizma i prava na slobodu javnog izjašnjavanja i zagovaranja sekularizma.

Novoutemeljeni srpski NGO priopćio je kako će se zauzimati za sustavno rješavanje ustavnog načela odvojenosti države od crkava i vjerskih zajednica.

U priopćenju se dodaje kako će udruga podržavati sve građane koji ne žele da im bilo koja institucija traži bilo kakav “vjerski dokument”, a, zanimljivosti radi, nevedimo kako će skupina na zahtjev zainteresiranih izdavati i certifikat o “odricanju od vjere”.

Nova udruga nastala je neformalnim okupljanjem ateista istomišljenika na društvenoj mreži Facebook, a moto udruge “Protiv dogmi i neznanja” izabran je na nedavno održanom osnivačkom skupu.