Vatikanski vrh optužen za skandale – što drugo i rade već 2000 godina

IZMIŠLJOTINE I TVRDNJE

Vatikanski vrh optužen za skandale

Iza optužbi, za koje je kasnije dokazano da su neosnovane, koje su navele glavnog urednika lista Talijanske biskupske konferencije Avvenirea Dina Boffa na ostavku stoje ljudi iz vatikanskog vrha

Autor: Silvije Tomašević

04.02.2010 14:13

 RIM – Iza optužbi, za koje je kasnije dokazano da su neosnovane, koje su navele glavnog urednika lista Talijanske biskupske konferencije Avvenirea Dina Boffa na ostavku stoje ljudi iz vatikanskog vrha.

http://www.vecernji.hr/vijesti/vatikanski-vrh-optuzen-skandale-clanak-91759

 

To proizlazi iz izjave glavnog urednika lista Giornale u vlasništvu Berlusconijeve obitelji Vittorija Feltrija, koji je dokumente protiv Boffa kojima ga je oklevetao navodno dobio od glavnog urednika vatikanskog glasila Osservatore Romana Gian Marije Viana, a na poticaj papinskog državnog tajnika kardinala Tarcisija Bertonea. Je li vatikanski vrh uistinu umiješan u skandal koji je doveo do javnog blaćenja A. D. Boffa i njegove ostavke? Boffo je u Avvenireu bio vrlo oštar u kritikama prema vladi Silvija Berlusconija. Feltri je sa stranica Giornalea optužio Boffa za homoseksualno napastovanje oženjenog muškarca te iznio kako za to ima dokaze. Boffo je podnio ostavku i kazao kako je sve izmišljeno, a to pisanje ga je praktički uništilo. Feltri se zatim ispričao za optužbe koje nisu imale osnova te otišao s Boffom na večeru i postavio mu pitanja glede pozadine lažnih dokumenata davši do znanja kako ih je dobio od glavnog urednika Osservatorea Romana.

Da je nešto otrovnoga u Vatikanu, moglo bi se zaključiti i iz govora koji je papa Benedikt XVI. izrekao u srijedu na općoj audijenciji.

– Oni koji imaju uloge u vladanju Crkvom moraju odbaciti napasti karijere i vlasti – rekao je Benedikt XVI. pozivajući se na učenja Domenica di Guzmana, utemeljitelja dominikanskog reda.

Od napasti za stvaranjem “karijere i vlasti nisu imuni ni oni koji imaju ulogu nadahnjivanja i vladanja u Crkvi”, rekao je papa dodavši kako je o tom pitanju govorio i prije nekoliko mjeseci prilikom zaređivanja biskupa. Tada je rekao, a sada ponovio, kako biskupi ne smiju težiti vlasti i vlastitu prestižu, već dobru zajednice. Ima “braće koja se međusobno grizu i razdiru”, upozorio je Benedikt XVI.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s