Papa na britanski način

H-Alter.org

Britanci protiv pape

03.02.2010.

e-novine Europa/regija

Britanci spremaju prosvjede i peticije protiv dolaska Pape u London zbog njegovih kritika na račun Zakona o jednakosti spolova

Britansko Nacionalno sekularno društvo (NSS) saopštilo je da će pokrenuti seriju protesta protiv papinog dolaska u London, nakon što je vatikanski lider kritikovao zakon o jednakostima te zemlje. Kampanju će voditi gej grupe, udruženja žrtava svešteničkog zlostavljanja, feminističke i pro-abortus organizacije i mnogi drugi pojedinci.

http://www.h-alter.org/vijesti/europa-regija/britanci-protiv-pape

Predsednik NSS-a Teri Sanderson podseća da će poreski obveznici platiti 20 miliona dolara za papin dolazak.

„Platićemo posetu, u kojoj će on napasti jednakosti i promovisati diskriminaciju. Na Internetu smo postavili peticiju gde ljudi mogu da stave svoje ime protiv državnog finansiranja njegove posete” – kaže Sanderson. Rimokatolički poglavar Benedikt XVI optužio je britansku Vladu da nametanjem zakona o jednakosti polova ugrožava verske slobode. On je pozvao biskupe u Engleskoj i Velsu da se sa “misionarskom predanošću” usprotive nastojanjima Vlade.

Papa tvrdi da zakon, koji su u cilju sprečavanja diskriminacije podneli Laburisti, “krši zakone prirode”, jer onemogućava vernicima da ostanu dosledni svojim uverenjima. Prema njegovoj oceni, ovaj “nepravedni” zakon otvara mogućnost da se katoličkoj crkvi uskrati pravo da sveštenicima homoseksualcima ne dozvoli da zauzmu više funkcije.

Laburistički poslanik Siven Hjudžs oštro je kritikovao papu Benedikta nakon njegove kritke zakona o jednakosti.

„Kao katolik, veoma sam iznenađen papinim stavom. Religijski lideri bi trebali da iskorenjuju nejednakosti a ne da ih stvaraju. Nejednakost je koren mnogih društvenih problema i Velika Britanija planira da poboljša zakone u tom polju”.

Dr. Evan Heris, liberalni demokrata smatra da zakon o jednakostima štiti i katolike i gej populaciju od nepravedne diskriminacije i dodaje: „Prilikom zapošljavanja mi se vodimo istim pravilima koja važe i u katoličkoj Italiji. Religiozni ljudi moraju biti uvereni da zakon ne nameće gej sveštenike u religijama, ali da štiti radnu snagu od predrasuda poslodavaca” – smatra Heris.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s