VRTULJAK U SUSJEDSTVU

Srpski MUP traži snažniju podršku javnosti u borbi protiv vjerskih sekti

www.index.hr

25.01.2010.  | 13.20

autor: S.C.H.

MINISTAR unutarnjih poslova Srbije Ivica Dačić najavio je danas oštriju borbu protiv raznih vjerskih sekti koje postoje u Srbiji, a koje, prema njegovim riječima, imaju loš utjecaj na mladu populaciju.

Dačić je, držeći predavanje na temu unutarnje sigurnosti Srbije, zaključio kako je nužno potrebna snažnija koordinacija svih državnih organa, ali i jača podrška javnosti i širenje svijesti o ovom problemu, kako bi se postigli bolji rezultati.

On je upozorio kako vjerske sekte, ovisno o svojem opredjeljenju, ciljaju na različite društvene grupe, no da su upravo mlade osobe, djeca, starije i usamljene osobe te psihički labilni pojedinci najlakši “plijen” agresivnih predstavnika sekti.

No od njihovog pogubnog utjecaja i manipulacija nisu imuni niti intelektualci, studenti i žene.

Ministar je upozorio da u Srbiji djeluju i neke satanističke sekte, koje svoje poklonike biraju među osobama sa kriminalnim dosjeima, narkomanima i mladima.