Istina ili ne –ljudska su prava “vrh sante leda”

Javno.com

TEORETIČARI ZAVJERE:

SAD oružjem budućnosti izazvao potres na Haitiju?

Potres na Haitiju nazvan je `najvećom tragedijom u ljudskoj povijesti`. Tragedija će biti još veća, ukoliko iza nje stoji ljudska pohlepa.

 Autor:
Tea Šupe

Objavljeno: 19.01.2010 01:37h

Program istraživanja viskofrekventnih aktivnih polarnih svjetlosti, kraće HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) koji financira američko zrakoplovstvo, američka mornarica te sveučilište Aljaske , ima svrhu istraživanja ionosfere i njenih karakteristika podobnih za komunikaciju i nadzor, a smješten je u Gakoni na Aljasci. Projekt koji je počeo 1993. godine planiran je u trajanju od 20 godina, kao više-manje obrambeni projekt.

http://www.javno.com/hr-svijet/sad-oruzjem-buducnosti-izazvao-potres-na-haitiju_290555 

Možda je i najlogičniji razlog, naravno, novac. Naime, nakon ovakve katastrofe koja ‘odnese’ 200 tisuća ljudi, nekretnine na Haitiju postaju vrlo povoljne. Njime trenutno vlada vojska SAD-a.

Službeno, riječ o najvećem dijelu Ministarstva obrane, ali i jednistvenom projektu u svijetu. No, kontroverze izaziva od samih početaka svog postojanja. Tako se primjerice i spisatelj Jerry E. Smith u svojoj knjizi ‘HAARP: The Ultimate Weapon of the Conspiracy ‘, osvrnuo na ovaj projekt, navodeći kako kritičati HAARP-a nisu naročito uvjereni u navode o njegovoj svrhi. Nadalje, neki od kritičara-znanstvenika tvrde kako je zapravo riječ o prototipu oružja prikladnijeg za scenarij ‘Ratova zvijezda’ nego današnjicu u kojoj nas, tek šest milijardi bezbrižnih naivaca,pokušava preživjeti.

Zašto je HAARP opet pod povećalom? Naime, mnogi tvrde kako su tik prije potresa na Haitiju viđena svjetla tipična za HAARP-ove zrake što je bio dovoljan povod kritičarima ovog programa da još jednom istaknu svoje sumnje.

Kao samo neki od razloga zašto bi potres na Haitiju mogao biti uzrokovan HAARP-om, oni sklonije zavjerama navode brojne razloge. Tako se na Internetu može kao razlog naći i kako je Haiti nedaleko od HAARP baze u Puerto Ricu, kako je riječ o zemlj niske razine razvoja tehnologije, osiguranja i interesa te zemlji podobnoj za razna istraživanja bez straha da budete ulovljeni. Nadalje, kao jedan od razloga navodi se i kako je ulična kamera koja je snimala u vrijeme potresa zabilježila pomicanje tla gore-dolje, kao da je riječ o ‘kuhanju’, što ukazuje na to kako je riječ bila o iznimno vrućoj podzemnoj vodi, a ne udaranju ili pomicanju zemljine kore. Govori se kako je tlo nalikovalo ”skorenoj, kipućoj zdjeli stare juhe”.

U drugim snimkama prikazano je kako se širi dim i prašina te kako u području potresa iz tla izlazi para, no i kako je moguće da su u blizini bili i pojedini oblaci nastali od HAARP-a, što se ipak može povezati i s odbljeskom sunca. Također, u tom području ovako veliki potresi nisu uobičajeni, a navodi se kako HAARP može ovakvo što stvoriti ukoliko ima vode ili plina.

Nejasnoće i mogući razlozi izazivanja potresa na Haitiju

Sudeći prema daljnjim teorijama zavjere, riječ može biti i o tome kako je potres izazvan namjerno s ciljem da pogodi P o Prince, no kako je došlo do pogreške. Takva teorija ‘potkrepljuje’ se činjenicom kako se potres dogodio u sumrak te se pretpostavlja da je tako smišljeno kako se ne bi vidjeli HAARP-ovi oblaci. Kako se navodi, nakon potresa je uslijedila serija potresa jačina pet stupnjeva po Richterovoj ljestvici. S obzirom kako je to prilično neobično, teoretičari špekuliraju kako je jednostavno bilo previše ugrijane vode koja se nije mogla ohladiti na vrijeme.

Pojedini istraživači ovog programa došli su na ideju kako se njime može kontrolirati vrijeme, dok drugi sumnjanju kako može pokrenuti vulkane i potrese. Oni treći, pak, smatraju kako se njime može zrakama odašiljati emocije ili zapovijedi direktno u mozak neprijatelja. Nadalje, sumnja se i kako će HAARP poslužiti pri stvaranju novog svjetskog poretka odašiljući holografske slike u nebo te zrakama šaljući određene misli u umove ljudi, govoreći im da prihvate ‘novog boga’ po njihovom nacrtu.

Kako su navodili mediji, tsunamija nije bilo jer je bila riječ o horizontalnom pomicanju, što ulična kamera opovrgava. Što se izvještavanja o potresu tiče, anonimni teoretičari zavjera zamjeraju i što se u prvom izvještavanju nije dovelo renomirane stručnjake na tom području.

Sumnjičavi analitičari sumnjaju i kako je moguće da toliko jak potres gotovo uništi Haiti, ali ne napravi gotovo nikakvu štetu njegovim susjedima. Naravno da će, makar savjetodavno, u priču oko američkog projekta biti uključeni i Rusi. Oni su, pak, na opasnost HAARP-a upozoravali neko vrijeme te se pripremili za njega i napravili svoju verziju istog.

Možda je i najlogičniji razlog, naravno, novac. Naime, nakon ovakve katastrofe koja odnese 200 tisuća ljudi, nekretnine na Haitiju postaju vrlo povoljne. Njime trenutno vlada vojska SAD-a

Doktor Bernard Eastlund je čovjek koji je u Houstonu osmislio prvobitne patentirane nacrte za program koji bi, između ostalog, mogao čak i uvjetovati vremenske prilike, a njegovu malu tvrtku ‘pojela’ je puno veća, E-Systems, da bi u konačnici i ona spala pod treću tvrtku, Raytheon, koja s Pentagonom sklapa ”najtajnije ugovore”. O tome je govorila i novinarka CBS-a, Jean Manning, koja je u svom prilogu naglasila poveznicu s Nikolom Teslom te njegovim projektima i navodima s početka 20. stoljeća, poput štita oko planete. Jedna fraza odmah iskoči- smrtonosne zrake.

Internetski rat duboko u šumama Aljaske

Duboko u šumama Aljaske potvrdit će površno ‘konzultiranje’ s patentom doktora Eastlunda, no opovrgnuti kako se radi išta nalik tome, argumentirajući isto činjenicom kako bi za takve zrake bilo potrebno 100 milijardi Watta, dok HAARP koristi ‘samo’ tri milijarde Watta. Ipak, sumnja raste, kao i broj onih koji se uvlače u mrak Aljaske kako bi došli do nekih odgovora. Jim Rodderick tako u Homeru na Aljasci istražuje rad HAARP-a i smatra kako je vojska nesposobna voditi ‘nemilitarno’ istraživanje te vodi svoj ‘rat’ putem Interneta.

Nije primjer Haitija jedini sumnjiv. Sumnja se kako je isti obrambeni program krivac i za primjerice, potres u Kini, ali i poznati tsunami, na čiji se spomen još mnogi ljudi stresu. Po brojnim forumima ljudi raspravljaju o potencijalnim krivcima za zlokobne scenarije nadziranja ili čak ubijanja ljudi te se tako spominju i imena bivših američkih predsjednika Georgea W. Busha mlađeg, Billa Clintona, a pojedinci su tako spomenuli i aktualnog predsjednika SAD-a, uglavnom zbog hitrog pružanja Haitiju koji se navodno povezuje s, uvjetno rečeno, osjećajem krivnje (čitaj: traženja alibija).

Nije se stalo na tome te se tako nebrojeno puta po forumima navodilo i Iluminate, ali i slične ‘poretke’.

Kako tvrde oni koji itekako osopravaju ovaj program, mogla bi biti riječ o nekom tipu radara koji ‘lovi’ na velike daljine. Prema drugim scenarijima, mogla bi biti riječ i o tome kako HAARP postoji kako bi uništio nadolazeći ICBM ili, pak, kako bi doslovno ‘spržio’ svu elektroniku ‘neprijateljskih’ satelita, ali i za ometanje neprijateljske radio-komunikacije. Takvi stavovi se temelje na činjenici kako su sve ove funkcije i opisane u prvobitnim patentima po kojima se bazirala antena HAARP-a. Iako osobe koje stoje iza HAARP-a opovrgavaju sve navode o povezanosti s tim prvim patentima, činjenica je kako su samim time postali prilično podobni za rezne špekulacije o zataškavanju i zavjerama. Pogotovo kad ih se još ulovi i u pokojoj dodatnoj laži.

Nebeska kontrola uma

Iako nije nepoznato kako se vrlo jednostavno rasplamsavaju teorije zavjere u situacijama kad se nešto radi pod okriljem vlada, u slučaju HAARP-a kao da nema kraja u zlokobnim scenarijima.

Nije primjer Haitija jedini sumnjiv. Sumnja se kako je isti obrambeni program krivac i za primjerice, potres u Kini, ali i poznati tsunami, na čiji se spomen još mnogi ljudi stresu.

Naime, kako napominje Smith, pojedini istraživači ovog programa došli su na ideju kako se njime može kontrolirati vrijeme, dok drugi sumnjanju kako može pokrenuti vulkane i potrese. Oni treći, pak, smatraju kako se njime može zrakama odašiljati emocije ili zapovijedi direktno u mozak neprijatelja. Nadalje, sumnja se i kako će HAARP poslužiti pri stvaranju novog svjetskog poretka odašiljući holografske slike u nebo te zrakama šaljući određene misli u umove ljudi, govoreći im da prihvate ‘novog boga’ po njihovom nacrtu.

Naravno, ima i onih koji misle kako je riječ o dijelu obrane od invazije izvanzemaljaca. No, kao da sve navedeno nije dovoljno da malčice utjera strah u kosti, ima i još gorih scenarija kako je naveo i sam Jerry E. Smith.

Pri istraživanju za svoju knjigu ‘HAARP: The Ultimate Weapon of the Conspiracy’, Smith je namjeravao neke teorije zavjere razotkriti kao neutemeljene, no ono što je otkrio bio je samo, ”vrh vrlo opasne sante leda”.

Podsjećamo, Haiti je u utorak pogodio potres jačine sedam stupnjeva po Richterovoj ljestvici te je poginulo čak 100 tisuća ljudi po službenim podacima, no sumnja se kako je stvarna brojka oko 200 tisuća ljudi.

Prilično zastrašujuće ako je riječ o samo ”vrhu vrlo opasne sante leda”.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s