KATOLICIZAM KRŠĆANA

 

KRIVICA

 Netko mora biti kriv za nesposobnost Crkve da katolicizmom probudi vjernike da postanu kršćani.

 Katolici.org

 Praški nadbiskup upozorava na islamizaciju Europe

Zagreb, 05.01.2010.

http://www.katolici.org/dogadjanja.php?action=c_vidi&id=15771

Kardinal Miloslav Vlk, nadbiskup Praga i primas Boemije, upozorio je na ‘islamizaciju’ Europe, kontinenta koji ‘odbacuje svoje kršćanske korijene’, javlja AFP pozivajući se na službenu internetsku stranicu.

‘Ukoliko se kršćani ne probude, moglo bi doći do islamizacije Europe. Ako se ne promijeni odnos Europe prema svojim vlastitim korijenima, Europa će se islamizirati’, rekao je 77-godišnji kardinal.

‘Kako se život Euroopljana stalno lišava kršćanskog sadržaja, stvara se prazni prostor koji muslimani lako popunjavaju’, dodaje Vlk. Prema njegovim riječima, Europa odbacuje svoje kršćanske korijene zbog čega postoji opasnost da je muslimani osvoje.

‘Islam nije Europu uspio pokoriti ni u Srednjem vijeku ni početkom modernog doba, ali bitka se danas vodi duhovnim oružjem koje stari kontinent ne posjeduje’, smatra Vlk. Izrazio je bojazan da postoji ‘prijetnja pada Europe’.

 (Hina) 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s