A kako bi bilo pokrenuti to isto i u Srbiji

Konacno. A kako bi bilo pokrenuti to isto i u Srbiji. Ima vise nego dovoljno materijala za to. Sami osnivaci srednjovekovne Srbije prvo su pobili i proterali sve bogumile (koji su se nazivali ”pravi krstjani”) pa su se onda preporucili da dobiju kraljevsku krunu i osnuju srpsku pravoslavnu crkvu. Sv. Sava osnivac crkve pise u ”Zitiju Sv. Simeona (Nemanje)” svoga oca o tome. Jedne je ”proterao iz zemlje svoje a drugima jezik u grlu ureza”. Sve ovo bi pod blagoslovom PAPA Inocenta III i Honorija III, najvecih progonitelja istinskih hriscanskih zajednica u srednjem veku. Zbog ovog ”hriscanskog cina” prvi kralj kod Srba, Stefan Nemanjic, postade prvi evropski vladar koji je ”istrebio jeres u svojoj zemlji” (kako on sam za sebe kaze). I zbog toga mu je Honorije III poslao zastavu i kraljevsku krunu i ucinio ga ”hriscanskim kraljem”. Njegov brat, na drugoj strani, Sv. Sava (Rastko) dobija pravo od vizantijskog patrijarha da osnuje srpsku pravoslavnu crkvu zbog istog ”bogougodnog cina”. I TAKO SRBIJA POSTADE HRISCANSKA!!!!???. Zamislite. Danas, nakon socijalisticke ere, u skolama se slavi Sv. Sava i deca mu pevaju himnu. Na tome je zasnovano srpsko ”hriscanstvo”. Pozdrav svim tragaocima za vrhunskom Istinom.

Viktor Mirčić

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s