Prenosimo iz stranih medija

Češka

Vatikanski svećenik pobjegao je iz rimske četvrti prostitutki i ranio tri policajca

Ozlijeđena tri policajca i dva uništena automobila epilog je potjere policajaca za vatikanskim svećenikom. Svećenik se rano ujutro vozio gradskom četvrti Valle Giulia, gdje se de facto mogu susresti samo prostitutke i transsexualci. Kada je vidio policiju, on je odmah počeo bježati.
Danas, 04.10.09. 15:49 – Rim
Vatikanski svećenik Burgazzi Cesare, branio se na sudu da se preplašio od kradljivaca, te je stoga gotovo dvadeset minuta bježao od policije.

“Nemate pojma tko sam. Ne znate s kim imate posla”, arogantno je Burgazzi rekao policiji prije nego je uhićen.

Državni tužitelj je zatražio od suda za ozljede policajaca, prkošenje pri uhićenju i oštećenje automobila osamnaest mjeseci zatvora. Policija potražuje od svećenika za bolovanje policajaca čak 20.000 eura. Odvjetnik je negirao da je Cesare bio u potrazi za seksom u četvrti crvenih svjetiljki.

Vatikánský kněz unikal ze čtvrti prostitutek a zranil tři policisty

Tři zranění policisté a dvě zničená služební auta, taková je bilance honičky římských mužů zákona a vatikánského kněze. Duchovní se nad ránem projížděl římskou čtvrtí Valle Giulia, kde se de facto pohybují pouze prostitutky a transsexuálové. Když spatřil policisty, začal před nimi okamžitě ujíždět.

Vatikanski svećenik pobjegao je iz rimske četvrti prostitutki i ranio tri policajca

FOTO: Profimedia

Dnes 15:49 – Řím

„Vatikánský duchovní Cesare Burgazzi, jenž se účastní také mší v Bazilice sv. Petra, se u soudu hájil tím, že si policisty spletl se zloději a bál se jich, proto před nimi téměř dvacet minut ujížděl nočním Římem.

„Nemáte vůbec představu o tom, kdo jsem. Nevíte, s kým tu máte co do činění,“ spustil prý Burgazzi arogantně na policisty, když ho konečně dostihli.

Státní zástupce požaduje za zranění policistů, vzdorování zatčení a neschopnost doložit doklady k autu osmnáct měsíců vězení. Policistům jako bolestné má pak kněz vyplatit ještě dvacet tisíc eur. Jeho právní zástupce odmítl, že by ve čtvrti červených luceren hledal sex.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s