REAGIRANJE PREDSJEDNIKA UDRUGE NA IZJAVU IUSTITIE ET PAX

David

Udruga građana za zaštitu ljudskih prava

Frana  Folnegovića 1a

Zagreb, 16.11.2009

 REAGIRANJE 

IUSTITIA ET PAX

 „Smeta nam Mesićevo negiranje

komunističkih zločina“ 

“Zločini okupatora i njegovih domaćih saveznika ne smiju se zaboraviti i upravo se zbog istih, etičkih i pravnih razloga ne smije sprečavati istraživanje komunističkih zločina, a ni dopustiti monopoliziranje antifašizma od strane njegova brata blizanca komunizma, stoji u izjavi Komisije HBK Iustitia et pax”. /tportal.hr/ 

Udruga je 12.11.09. održala prikupljanje potpisa za potporu kaznenim prijavama i pučkom pravobranitelju u Splitu. Jedna je žena (ali i mnogi građani na isti su način i u istom su tonu) pri tom izrekla:

“Ja sam katolkinja, ali to što Crkva i biskupi rade sramotno je i  stidim se toga”. 

Gospodo biskupi, 

Vaša izjava izražava otvoreno neprijateljstvo svima koji nisu katolici, a pogotovo je namijenjena  onima koji misle drugačije. To je javni poziv na obnovu mržnje. Nedopustivo za jedan narod i državu koja pod svaku cijenu želi ući u Europu.

Što želite vi “sveti” ljudi postići obnavljanjem grobova prošlosti?

Gospodo, vaša je prošlost puna skandala, okrutnosti, razvrata, vladavine terora, ratovanja i moralne izopačenosti.

Lažnim samoprikazivanjem obmanjujete pošten narod. Uvjeravate ga da ste upravo vi  nosioci „licence“ naučavanja Isusova nauka.

Vjekovima gazite 10 Zapovijedi Božjih i Isusov Govor na Gori, iako bi trebali biti pronositelji i oživotvoritelji Božje riječi.

U cijelom svijetu, u sva vremena uz početnu izdaju kršćanstva, borite se samo za vlast, moć i materijalna dobra, a preko leđa svojih  vjernika. Milijuni naših predaka  pali su zaslugom vaših ruku. Da li ste suglasni da istražimo i vaše zločine?

Niste li se malo previše zaigrali u igri mržnje i moći?

Koji je vaš krajnji cilj osim predsjednika katolika?

Što nam nakon toga slijedi?

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s