BISKUPSKA ŠUTNJA ZLATA VRIJEDI

  ŠUTNJA BISKUPSKOGA ZLATA VRIJEDI

Šutnja je zlato.

Jezerinac pristup vojnim objektima plaća zlatnom šutnjom. Tko se mača laća od mača će i poginuti, rekao je Isus.

Nacional.hr

http://www.nacional.hr/clanak/39897/papa-biskupima-naredio-da-sute-do-izbora

14.11.2007. / 08:50

Autor:Marko Biočina

PORUKA IZ VATIKANA

Papa biskupima naredio da šute

 

do izbora

 

“Papinski nuncij u Hrvatskoj Francisco Javier Lozano hrvatskim je biskupima prenio sugestije koje su stigle iz Vatikana. Čini se da se Papina preporuka najviše odnosi na vojnog ordinarija Jurja Jezerinca, a kojemu je Lozano savjetovao da do kraja izborne kampanje ne drži političke propovjedi i ne polemizira s predsjednikom Mesićem.

Podsjetimo, Mesić i Jezerinac sukobili su se nedavno zato što je biskup u svojoj propovijedi program jedne političke stranke nazvao sotonskim. Nakon toga, Mesić je zaprijetio da će Jezerincu zabraniti pristup vojnim objektima, iako je on vojni ordinarij – upravo i zadužen za oružane snage.

Iako se nedvojbeno slažu s biskupskom izbornom porukom, u Vatikanu su očito procijenili kako treba umiriti strasti i ne podgrijavati ionako užarenu atmosferu. Jučer na predstavljanju monografije o deset godina Vojnog ordinarijata biskup Jezerinac nije htio komentirati poruku iz Vatikana, ponavljajući kako „svima želi svako dobro“.

Za nuncijevu preporuku čuo je i Mesić, koji je tek napomenuo kako očekuje da se Jezerinac više neće baviti politikom dok je na toj poziciji.” 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s